Напад на ювелірний магазин у Києві скоїли не українці – поліція

Понеділок, 13 серпня 2018, 14:32

Недільний напад на ювелірний магазин у Києві, який супроводжувало вбивство охоронця, злочинці готували ретельно, вважають правоохоронці.  

Про це повідомив тимчасовий виконувач обов’язків начальника Головного управління Національної поліції у Києві Віктор Нечитайло на підставі перших слідчих дій.

"Нападники вели себе зухвало і, на жаль, внаслідок цього нападу загинув охоронець. Проаналізувавши всю зібрану інформацію, можемо говорити про те, що розбійники чітко спланували розбій на магазин: вони вибрали зручний час, коли у місті не буде заторів, прорахували шляхи відходу і місце відстою машини", – сказав він.

"Навіть той факт, що спалили автомобіль, який використовували під час нападу, говорить про те, що вони намагалися знищити речові докази: саме у салоні виявили зброю, яку вони, імовірно, застосували під час розбою", – додав Нечитайло.

Він наголосив, що нападники – не українці: між собою вони спілкувалися іноземною мовою а до охоронця і продавця один із них звертався російською.

 

Також їхня поведінка дає правоохоронцям підстави вважати, що вони попередньо робили розвідку місця вчинення злочину і місця знищення автомобіля, адже коли рухалися територією гаражного кооперативу, прикривали обличчя, аби їх не зафіксували камери відеонагляду.

 

"Зі слів свідків, на вчинення злочину у них пішло кілька хвилин. При цьому вони добре орієнтувалися в магазині: про це свідчить те, що забрали нападники в основному ювелірні прикраси із дорогоцінним камінням", – сказав Нечитайло.

 

За попередньою інформацією представників магазину, сума збитку становить близько 5-ти мільйонів гривень.

Остаточна сума завданого збитку буде встановлена після проведення інвентаризації

 

Нечитайло наголосив, що на розшук нападників орієнтовано весь особовий склад поліції Києва, складено план оперативно-розшукових заходів та гласних і негласних слідчих дій.

 

"Ми будемо вдячні за будь-яку інформацію про цей злочин. Тож, якщо ви її маєте, просимо телефонувати на 102", – закликав він.

За вбивство охоронця і напад на ювелірний магазин зловмисникам загрожує до 15  років позбавлення волі або ж довічне ув’язнення.

Кримінальні провадження розслідують за двома статтями Кримінального кодексу: п. 6 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) та ч. 4 ст. 187 (розбій).

Українська правда
powered by lun.ua