25.06

Банківський форум

Родина Шеремета звернулася до суду через бездіяльність Луценка

Четвер, 2 серпня 2018, 10:45
Родина Шеремета звернулася до суду через бездіяльність Луценка

Близькі убитого журналіста Павла Шеремета скаржаться на бездіяльність генерального прокурора Юрія Луценка у справі про вибух, вчинений два роки тому.

Його дружина Олена Притула вимагає визнати її потерпілою, йдеться у скарзі, поданій адвокатом родини Шеремета Андрієм Мамалигою до Печерського райсуду Києва

Редактор "Української правди" переконана, що вибух, який стався на розі вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького 20 липня 2016 року, о 7:45, був терористичним актом:

"Зухвалість, із якою діяли терористи, вказує, що метою злочину було не вбивство Павла Шеремета, а отримання  психологічного ефекту у вигляді паніки та зневіри свідків теракту, телеглядачів та близьких загиблого Павла Шеремета у власній безпеці. Очевидно, що злочин вчинений з метою залякування як всього населення, так і журналістів зокрема".

Ще 27 лютого 2018 року Олена Притула звернулася до генпрокурора з заявою, в якій просила розслідувати цю справу як теракт, який призвів до загибелі людини.

Але до 1 серпня Юрій Луценко на цю заяву не відреагував – досудове розслідування за ч.3 ст.258 ККУ не розпочато.

Кримінальний процесуальний кодекс дозволяє оскаржити таку бездіяльність генпрокурора.

Тому Олена Притула просить суд зобов’язати генпрокурора "невідкладно внести відомості  до Єдиного реєстру досудових розслідувань та почати розслідування за фактом скоєння кримінального правопорушення за ч.3 ст.258 Кримінального кодексу України, а саме скоєння терористичного акту 20 липня 2016 року, що призвело до загибелі Павла Шеремета".

Також цивільна дружина загиблого вимагає зобов’язати Юрія Луценка визнати її потерпілою в цьому провадженні і допустити до участі в процесі адвоката Андрія Мамалигу.

За два роки по смерті відомого білоруського, російського та українського журналіста Павла Шеремета його зухвале вбивство – підрив автомобіля у центрі Києва – досі не розслідувано.

Ані виконавці, ані замовники навіть не встановлені. Основна версія щодо мотиву вбивства – професійна діяльність Шеремета, але вона у слідства не єдина.  

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: