Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Чеські кінематографісти проведуть голодування на підтримку Сенцова

Вівторок, 21 серпня 2018, 01:05

Чеські кінематографісти проведуть "ланцюгове" голодування на підтримку ув'язненого в РФ українського режисера Олега Сенцова.

Про це напередодні запланованої події повідомило "Радіо Прага" з посиланням на Чеське інформаційне агенство (ЧТК), пише DW.com.

У вівторок, 21 серпня, розпочнеться "ланцюгова" голодовка чеських кінематографістів на підтримку українського режисера Олега Сенцова. Одним з ініціаторів голодування називають 48-річного режисера-документаліста Віта Янечека, автора понад 15 фільмів. Подробиці акції кінематографістів не повідомляються.

Раніше, нагадує радіостанція, чеські кінематографісти вже зверталися до депутатів Нижньої палати парламенту і сенаторів із закликом виступити на підтримку режисера і направити протест у зв'язку зі справою Сенцова російській владі.

15 серпня комісія з питань помилування в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ відхилила два клопотання про помилування Сенцова.

У Кремлі продовжують наполягати, що Сенцов повинен просити про помилування сам.

Перший віце-спікер Верховної Ради уповноважений президента України Тристоронньої контактній групі врегулювання кризи на Донбасі Ірина Геращенко відзначала, що особисте звернення з клопотанням про помилування не є обов'язковою умовою.

Геращенко нагадала, що відсутність особистої чолобитною не завадила Путіну помилувати Надію Савченко.

Ще одні політичні в'язні Кремля Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров не писали ніяких прохань про помилування. Їх вдалося звільнити за сприяння турецької сторони.

Український режисер, незаконно засуджений в РФ, міститься в російській колонії "Білий ведмідь" за полярним колом у Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ.

У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив його до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці теракту.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, які утримуються в РФ.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: