Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Експерт: США нададуть Україні кораблі та протикорабельні ракети

Четвер, 30 серпня 2018, 02:02

Серед зброї та обладнання, яке США нададуть Україні, пріоритетним є озброєння для Військово-морських сил, адже існує реальна загроза в Азовському і Чорному морі.

Таку думку висловив провідний експерт Американської ради з міжнародної політики (American Foreign Policy Council) Стівен Бланк,пише Радіо Свобода.

Обсяг американської допомоги Україні у новому військовому бюджеті США вже визначений – це 250 мільйонів доларів. Утім, питання, яку саме зброю та обладнання отримає Київ, залишається відкритим.

"Вікно можливостей" (для надання летальної зброї – ред.) відкрито. І зараз, наскільки я знаю, в першу чергу йдеться про постачання озброєнь для Військово-морських сил. Адже існує реальна загроза в Азовському морі, і навіть у Чорному морі", - зазначив він.

Бланк вважає, що Росія намагається вдарити по економічному добробутові України і, можливо, буде навіть погрожувати блокувати Одесу, погрожувати висадкою десанту на березі Азовського моря – щоб спровокувати українську армію.

"Тому, наскільки мені відомо, Сполучені Штати, без сумніву, нададуть Україні патрульні катери, які будуть використані, щоб захистити українську берегову лінію. А ще зараз обговорюється питання про постачання протикорабельних ракет, які можна використовувати для того, щоб відбити можливу російську морську атаку в українських територіальних водах або біля них", - сказав він.

Бланк зазначив, що 250 мільйонів доларів, які конгресмени заклали у військовому бюджеті США для безпекової допомоги Україні не така вже й велика сума, і якраз може бути витрачена на те, щоб купити патрульні судна, на придбання військових кораблів.

"А ще вони будуть витрачені на посилення оборонних можливостей країни в цілому. Як саме – вирішуватимуть уряди України і США. Але загалом Україна терміново має зробити свою систему морської оборони і оборони країни в цілому набагато серйознішою, ніж є зараз" - підкреслив експерт.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: