Bellingcat: Європейська військова фірма тренувала українських ультраправих

Четвер, 30 серпня 2018, 17:38

Європейська компанія European Security Academy, яка пропонує програми тренувань для сил безпеки, правоохоронних органів і військових, в 2016 році тренувала український полк "Азов".

Про це йдеться в розслідуванні Bellingcat.

"Велика група з України, що складалася частково з ветеранів "Азова", а також, ймовірно, з діючих учасників руху "Азов" та інших ультраправих активістів, пройшла курс підготовки схожий на підготовку бійців спеціальних підрозділів в тренувальному центрі ESA в Польщі", - йдеться в результатах розслідування.

 

Зокрема, за інформацією Bellingcat, в 2016 році інструктори ESA провели для "Азова" в Україні інтенсивний тижневий курс навчання, створили для полку триденний курс молодого бійця в зоні АТО, а також проводили і інші курси для ветеранів "Азова" і активістів руху.

Також повідомляється, що серед тих, хто пройшов тренінги ESA з поводження зі зброєю і тактиці є діючі активісти українських ультраправих організацій, пов'язаних з цькуванням і нападами на українських ромів, ЛГБТ-людей і правозахисників: "Традиції та Порядку", "Національного Корпуса" і "Національних Дружин".

За їхньою інформацією, принаймні один випускник курсів ESA згодом навчав поводженню зі зброєю членів "Нацкорпуса".

 

Керуючий директор ESA Бартош Бриль заявив в електронному листі Bellingcat, що вони відмовляються тренувати прихильників ультраправих або осіб, пов'язаних з ультранаціоналістичними організаціями.

Однак журналісти знайшли інформацію, яка свідчить, що українські випускники ESA мають задокументовані громадські зв'язки з ультранаціоналістичними організаціями.

 

"У деяких випадках випускники курсів в даний момент входять в ультранаціоналістичні організації. Інші протягом багатьох років публікували численні фотографії, на яких вони підкидають руки в нацистському вітанні, або ж мають добре видимі татуювання, які вказують на підтримку расистських рухів", - пишуть в Bellingcat.

Незважаючи на заяви ESA, один з учасників курсів має на голові татуювання у вигляді свастики і брав участь в ряді інцидентів пов'язаних з проявом расизму в Україні.

Бриль також заявив, що компанія проводить ретельну перевірку всіх кандидатів, однак не уточнив, за якими критеріями.

 

Він додав, що причини відмови в навчанні конкретним кандидатам можуть відрізнятися "в залежності від типу і змісту курсу".

Розслідування Bellingcat складається з двох частин. У першій - журналісти пишуть загальну інформацію про ESA і "Азов" та наводять у приклад факти, які їх пов'язують.

У другій частині розслідування йдеться про те, як різні ультраправі активісти, в тому числі, за їх власним визнанням, неонацисти і расисти, брали участь в тренінгах ESA в Україні та Польщі.

Повідомляють, що Нацгвардія України не відповіла на питання Bellingcat про те, чи дійсно навчання бійців "Азова" за програмою ESA на початку 2016 року сплатила держава.

Однак в Нацгвардії відповіли, на питання про підрозділ відомства, який, мабуть, пройшов  курс ESA в липні 2016 року, що "органи поліції, охорони не здійснювали будь-яких витрат з державного бюджету".

Бриль повідомив, що його компанія не розкриває інформацію про оплату конкретних курсів третіми сторонами.

Представник ESA в Україні Дмитро Новак відповів Bellingcat, що учасники оплачували навчання самостійно, навіть якщо перебували на державній службі.

 

За інформацією Bellingcat, ESA увійшла на український ринок в на початку 2015 році.

Наприклад, антитерористичний підрозділ "Циклон" Державної кримінально-виконавчої служби України проходив курс ESA в грудні 2015 року в Україні і в квітні 2016 року в Польщі. Також в 2016 році спецпідрозділ "Булат" Управління державної охорони України пройшов курс навчання ESA в Польщі.

 

ESA - компанія зі штаб-квартирою в районі польського міста Вроцлав, яка надає навчальні послуги військовим і співробітникам правоохоронних органів. За даними сайту компанії, вона має представників в різних країнах ЄС, Близького Сходу, а також в Росії, Україні та Бразилії.

Українська правда
powered by lun.ua
Усі новини...