Партнери у Європі радили США не давати Україні "Джавеліни" – посол

П'ятниця, 31 серпня 2018, 10:09

Однією з причин того, що за часів президента Барака Обами США відмовляли Україні у наданні летальної зброї, були поради європейських лідерів.

Про це розповів у інтерв’ю "Європейській правді" посол України в США Валерій Чалий.

Дипломат назвав кілька причин, які зробили можливою передачу Києву "Джавелінів". Перше – те, що у Вашингтоні поступово усвідомлюють агресивну політику Росії. Друге – те, що окрім агресії проти України, з’являються нові міжнародні злочини Кремля, на які необхідно реагувати.

"І є третя причина – це особистий підхід Дональда Трампа... Трамп більше орієнтується на своїх радників чи власну позицію, ніж на поради партнерів з Європи.

Президент Обама більше дослухався до деяких порад європейців проти надання нам летального озброєння", - розповів посол, не уточнюючи, які саме європейські лідери вплинули на відмову адміністрації Обами.

Також Чалий наголосив на готовності України не лише отримувати безкоштовно, але купувати американську зброю. "Ми готові розглядати закупівлю озброєння в США, а не тільки отримання як безповоротної допомоги – а це важливо для Дональда Трампа, у минулому бізнесмена", - пояснив він.

Читайте також "Посол в США: Є ризик перетворення України на сіру зону між НАТО і Росією"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування