У Греції та Італії арештовано близько 250 українських моряків - МЗС

Вівторок, 7 серпня 2018, 01:05

У міністерстві закордонних справ України заявили, що в Греції та Італії арештовано близько 250 українських моряків, переважну більшість - за перевезення нелегальних мігрантів.

Про це на брифінгу повідомив державний секретар МЗС України Андрій Заяць, передає "УНІАН".

"З моряками завжди були проблеми, але в таких масштабах, як це відбувається зараз, на жаль, не було вже давно, а можливо, й ніколи", - наголосив він.

У зв'язку з цим Заяць підкреслив, що найбільші проблеми пов'язані з затриманням українських моряків в Греції та Італії.

"У Греції станом на червень цього року тримають 151 українського моряка, з них 108 - засуджено, з яких 98 - за перевезення нелегальних мігрантів.

Приблизно така сама ситуація спостерігається в Італії, де утримується близько 100 громадян України за перевезення нелегальних мігрантів", - зауважив державний секретар МЗС.

Він додав, що Україна та Греція мають намір укласти двосторонню угоду, щоб тим українським морякам, які умовно або достроково звільнені в Греції, можна було дозволити повернутися в Україну.

"Ситуація така, що їх умовно, достроково звільняють, вони опиняються у Греції, яку не можуть залишити, без засобів на існування. Всі розуміємо, що існує великий ризик того, що вони будуть втягнуті в новий виток протиправної діяльності для того, щоб забезпечити себе засобами на існування.

Щоб вирішити цю проблему, активно співпрацюємо з Міністерством юстиції. Сподіваємося, що вже найближчим часом ця угода буде підписана, і ця категорія зможе повернутися додому", - розповів дипломат.

Як повідомлялося, у травні 2018 року Міністерство закордонних справ констатувало збільшення кількості фактів затримання і арешту українців – членів екіпажів морських суден за кордоном і застерегло від співпраці з сумнівними компаніями.

МЗС оприлюднило рекомендації громадянам України, які планують працевлаштування в судноплавних компаніях.

За даними МЗС, основними причинами затримань та арештів є перевезення нелегальних мігрантів і заборонених вантажів.

Так, 15 моряків судна Free Neptune перш, ніж повернутися до України, понад півтора роки змушені були провести в азійському Омані.

12 членів екіпажу судна Mekong Spirit 14 місяців перебували на судні,заарештованому в порту Лавріо (Греція).

Крім того, грецькі правоохоронні органи затримали понад сотню українських моряків через те, що їх змушували переправляти нелегальних мігрантів до Європи.

Детальніше в матеріалі: "Стоп-машина. Як українські моряки сидять у закордонних в'язницях"

powered by lun.ua