Екс-посадовцю МНС компенсують 1,5 мільйона за слідство проти нього

Середа, 12 вересня 2018, 19:53

Суд зобов'язав виплатити 1,5 млн гривень моральної компенсації колишньому посадовцю Міністерства надзвичайних ситуацій Ігорю Бабуничу.

Про це йдеться у рішенні Дарницького райсуду Києва від 29 серпня.

Бабунич вимагав компенсації за 3,5 роки слідства проти нього за підозрою у розкраданні коштів. У 2011-2014 роках екс-посадовець провів у СІЗО 1080 днів.

За цей час, на думку Бабунича, йому завдали шкоди. Зокрема, він був "позбавлений права брати участь у вихованні і формуванні світогляду своїх дітей, і цей період незворотньо втрачений".

Екс-посадовець стверджує, що пережите ним та дружиною "негативно позначилось на психо-емоційному стані сім’ї", і що він досі не може влаштуватися на роботу, хоча справу проти нього закрили ще в 2014 році.

Бабунич каже, що "незаконні дії" правоохоронців "наповнили його життя стресогенними чинниками".

Крім того, за словами екс-підозрюваного, у СІЗО в нього різко погіршився стан здоров'я, а після звільнення він був змушений неодноразово проходити лікування.

Заподіяну йому моральну шкоду Бабунич оцінив у 5 мільйонів. Також попросив відшкодувати витрати на ліки та адвоката – 2,5 та 108 тисяч відповідно.

Однак суд вирішив компенсувати йому лише 1 500 369 гривень, які він міг би заробити за час, проведений під слідством.

Інші вимоги екс-чиновника суд визнав необґрунтованими.

Рішення можна оскаржити протягом місяця з дня проголошення. Якщо апеляційна скарга не буде подана, ухвала набере чинності через 30 днів.

Бабунича затримали у квітні 2011 року, тоді ж його арештували.

Посадовця підозрювали у розкраданні коштів, легалізації незаконних доходів, зловживанні владою та службовому підробленні.

У березні 2014 арешт Бабуничу замінили на підписку про невиїзд, а 16 вересня того ж року прокурори відмовились підтримувати обвинувачення. Через це суд закрив справу.

Наразі Бабунич через суди намагається визнати своє звільнення незаконним та компенсувати заробітню плату.

Українська правда


powered by lun.ua