До активіста "Кримської солідарності" прийшли з обшуком, з ним зник зв'язок

1230 переглядів
Четвер, 13 вересня 2018, 09:57

У кримському Бахчисараї вранці 13 вересня проходить обшук в будинку активіста "Кримської солідарності" Османа Белялова.

Про це повідомляється на сторінці організації в Facebook.

"У Бахчисараї по вулиці Моїсеєва проходить обшук у будинку кримського татарина Белялова Османа Решатовича. На місці зараз велика кількість людей в масках. Працюють співробітники поліції, ОМОН, росгвардія", - йдеться в повідомленні. 

 
Фото "Кримської солідарності" з facebook

Відзначається, що на момент обшуку Белялова вдома не було.

"Він виїжджав у справах в м. Сімферополь, але до місця призначення не доїхав. Зв'язку з ним на даний момент немає", - йдеться в повідомленні. 

 
Фото "Кримської солідарності" з facebook

Також повідомляється, що співробітники силових структур затримали Селіма Тейфукова і Ельдара Умерова, які фіксували на свої мобільні телефони дії силовиків.

"Спочатку до хлопців підійшли співробітники поліції і попросили документи, і відразу ж, люди в масках затримали активістів, обмеживши їм свободу пересування. Зараз вони перебувають у силовиків", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що Осман Бєлялов – активіст "Кримської солідарності", який займався соціально-побутовими проблемами сімей політв'язнів, бере активну участь в організації свят. Не залишається осторонь від проблем джемаату.

У Белялова троє дітей-дошкільнят, наймолодшій дівчинці – 2,5 місяця. Крім цього, під його опікою сім'я брата політв'язнів Мемета Белялова, якого необґрунтовано заарештували та утримують в СІЗО. Літні батьки хворіють, у матері цукровий діабет, проблеми з тиском.

Відзначається, що Бєлялов вже був визнаний "винним в адміністративному правопорушенні" за статтею 20.2 КоАП РФ, йому був призначений штраф в розмірі 10 тисяч рублів.

Він обвинувачується в участі в нібито "несанкціонованому мітингу" біля кафе "Салачик" в Бахчисараї 12 травня 2016 року. Тоді активісти зібралися біля кафе, дізнавшись, що російські силовики проводять обшуки в будинках кримських татар. Аналогічні адмінпротоколи були складені відносно ще чотирьох жителів Бахчисараю.

У МЗС уже засудили обшуки у Криму.

"Засуджуємо чергові незаконні обшуки в АРК. Окупант намагається зламати волю кримськотатарських активістів. Грубе порушення міжнародного права", - написала речник МЗС Мар'яна Беца.

Українська правда


powered by lun.ua