У Казахстані українського журналіста звинувачують у незаконній діяльності

Неділя, 16 вересня 2018, 10:59

У Казахстані в українського журналіста Олександра Гороховського поліція вилучила міграційну карту і пред'явила звинувачення в незаконній трудовій діяльності на території країни.

Як пише Factcheck.kz, 15 вересня близько 12:00 в Уральську поліція перервала тренінг з фактчеку, що проводився в рамках "Школи журналістики" Лукпана Ахмедьярова за участю українського журналіста Гороховського.

Журналісту вручили повістку в суд на понеділок, 17 вересня.

Як пише видання, український консул уже зв'язався з Олександром, йому призначено адвоката.

Як повідомив Ахмедьяров у Facebook, за словами дільничного співробітника поліції, Гороховського затримали через заяву Талгата Катауова, який подзвонив у поліцію і повідомив "про те, що тут проводиться семінар про Україну".

Прес-секретар посольства України в Казахстані Ірина Блащук у коментарі "Українській правді" повідомила, що посольство перебуває на зв'язку з Ахмедьяровим та Гороховським.

Також на контакті з журналістом перебуває український консул Іван Алмаші.

Блащук підтвердила, що місцевою поліцією щодо Гороховського складений протокол за незаєстровану трудову діяльність. Суд призначений на понеділок, на 14:00.

"Найбільша міра покарання за цією статтею - адміністративний штраф", - додала вона.

Олександр Гороховський - головний редактор проекту "Без брехнi", автор практичного посібника з фактчеку.

Лукпан Ахмедьяров - головний редактор незалежного тижневика Казахстану "Уральська тиждень". У 2012 році отримав премію Пітера Маклера, що присуджується міжнародною організацією "Репортери без кордонів".

Катерина Тищенко, УП


powered by lun.ua