Рада призначила двох суддів Конституційного суду

Четвер, 20 вересня 2018, 18:06

Парламентарі призначили двох суддів Конституційного суду за квотою Верховної Ради, нами стали  - Ірина Завгородня та Олег Первомайський.

За відповідне рішення проголосували 232 народних депутата.

Перед цим виступив голова комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич, який зазначив, що всього Конституційний суд складається з 18 суддів, 6 з яких призначаються за квотою Ради.

Він додав, що вже чотири роки парламент не міг ухвалити рішення про призначення ще двох кандидатів за своєю квотою, щоб Конституційний суд зміг працювати повноцінно.

За словами Князевича, на посади суддів КСУ претендували чотири кандидати,які запропоновані від фракцій.

Зокрема, від Блоку Петра Порошенка - суддя Вищого спеціалізованого суду Ірина Завгородня та викладач на юридичному факультеті КНУ ім. Т. Шевченка Наталія Якимчук.

Від фракції "Народний фронт"  - доцент кафедри громадянського права КНУ ім.Т. Шевченка Олег Первомайський та від фракції "Батьківщина" - суддя Верховного суду Микола Короткевич.

За процедурою, спочатку депутати мали провести рейтингове голосування, а потім загалом проголосувати за тих двох, хто набрав найбільше голосів.

До фіналу вийшли Завгородня і Первомайський, які набрали 223 і 238 голосів відповідно.

Після цього спікер Ради Андрій Парубій привітав нових суддів КСУ з призначенням, а колегам по парламенту подякував за злагоджену роботу.

Яна Міланова, УП


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!