Петров і Боширов прибули в Амстердам після рефeрендуму щодо України - Bellingcat

П'ятниця, 21 вересня 2018, 16:45
Петров і Боширов прибули в Амстердам після рефeрендуму щодо України - Bellingcat

осіяни Александр Петров і Руслан Боширов, яких британська влада вважає агентами ГРУ РФ і звинувачує у хімічній атаці у Солсбері, прилітали до Нідерландів 8 квітня 2016 року за два дні після проведення у країні референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Про це повідомляють міжнародна група розслідувачів Bellingcat та Insider з посиланням на джерела в правоохоронних органах Нідерландів.

"Петров і Боширов (або лише Петров, оскільки наше дослідження відстежує тільки паспортні дані Петрова) приїхали до столиці Білорусі, щоб вилетіти звідти до Амстердама. Вони прибули до Нідерландів за два дні після спірного референдуму щодо асоціації України з ЄС і, за 10 днів Петров повертається до Москви", - йдеться в матеріалі.

 

Як відомо кампанія референдуму супроводжувалася хакерськими атаками, фейковими новинами від російської "фабрики тролів", організованими акціями росіян на території Нідерландів від імені "українських біженців" проти асоціації ЄС з Україною. Також поширювалося фейкове відео з погрозами Нідерландам нібито від батальйону Національної гвардії України "Азов".

Крім того в розслідуванні йдеться про те, що Петров і Боширов навесні 2018 року були заарештовані в Нідерландах, а потім депортовані до Росії.

Європейська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...