Росія готувала втечу Ассанжа з Британії – ЗМІ

П'ятниця, 21 вересня 2018, 17:01

У 2017 році російські дипломати вели таємні переговори з близьким оточенням засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа в Лондоні з метою допомогти йому втекти з Великої Британії до РФ.

Про це пише The Guardian із посиланням на свої джерела.

За інформацією британського видання, росіяни хотіли таємно вивезти засновника WikiLeaks з еквадорського посольства в Лондоні на дипломатичному авто і доставити до іншої країни.

Багато джерел сказали, що пунктом призначення мала бути Росія, де Ассанжу не загрожувала б екстрадиція до США, адже там він "ключова фігура" у кримінальній справі щодо спроб Москви вплинути на результати виборів американського президента.

Як дізналося видання, операція була запланована на Різдво 2017 року. Засновнику WikiLeaks мали видати документи, що Еквадор надає йому політичний притулок, і забрати з посольства на дипломатичній машині. Окрім прямування до РФ, також розглядалася можливість відправити Ассанжа до Еквадора.

Проте, зазначає The Guardian, від плану втечі зрештою відмовились, оскільки знайшли його занадто ризикованим. Операцію скасували буквально за лічені дні до Різдва.

Джерела не кажуть, у чому полягає причина, але вважають, що це пов’язано з відмовою Британії надати Ассанжу дипломатичний захист.

Прочитавши цю статтю, посольство Росії у Великій Британії написало у Twitter: "Ще один приклад дезинформації та фейкових новин від британських ЗМІ".

На початку серпня стало відомо, що Джуліан Ассанж готовий покинути посольство Еквадору в Лондоні, у якому він переховується від кримінального переслідування з 2012 року.

Переклав Євген Кізілов, УП

powered by lun.ua