Фотокора з "ЛНР" засудили за "позитивне висвітлення"

П'ятниця, 28 вересня 2018, 19:02

Харківського фотокореспондента Сергія Кочетова засудили до 3 років ув'язнення умовно за "позитивне висвітлення" діяльність бойовиків так званої "Луганської народної республіки".

Про це йдеться у вироку Московського районного суду Харкова від 16 серпня.

Кочетов визнав свою провину у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та пішов на угоду зі слідством.

Його засудили до позбавлення волі строком на 3 роки.

Водночас, фотокора звільнили від покарання з іспитовим строком на 2 роки.

Кочетову інкримінували репортажі 2014-2015 років, "які були спрямовані на позитивне висвітлення діяльності учасників незаконного формування "Луганська народна республіка".

Фотографії він публікував у харківському виданні Press-post (Press-post.net) та московському "Свободная пресса" (svpressa.ru).

"Встановлено, завданням, яке ставилось перед Кочетовим, було позитивне висвітлення діяльності незаконного формування "Луганська народна республіка" та висвітлення перспективності взаємовідносин Російської Федерації з незаконним формуванням "Луганська народна республіка", – стверджує слідство.

Зокрема, чоловік мав "фіксувати позитивну реакцію жителів Луганської області, які зустрічають гуманітарний конвой з Російської Федерації", "позитивно висвітлювати діяльність політичних сил Російської Федерації, які направляють допомогу".

"Кочетов усвідомлював, що виготовлені ним фотознімки будуть, використані для розміщення із статтями, в яких автори підтримують, а в деяких випадках і закликають до відокремлення частини території України", – йдеться у вироку.

Фото, яким Кочетов ілюстрував текст російського видання
Одна з фотографій Кочетова, якою був проілюстрований текст російського видання, і яка збереглась у мережі

Українська правда
Усі новини...