Маск виплатить $20 млн штрафу і залишить посаду голови ради директорів Tesla

Неділя, 30 вересня 2018, 01:06

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) і засновник Tesla Ілон Маск уклали угоду у справі про звинувачення бізнесмена у шахрайстві.

Про це повідомляє Bloomberg.

Відповідно до укладеної угоди, Маск повинен виплатити 20 млн доларів штрафу, компанія Tesla заплатить ще 20 мільйонів.

Бізнесмен залишається виконавчим директором компанії (CEO), але повинен піти з посади голови ради директорів (Chairman of the Board)  протягом 45 днів - він не зможе бути переобраним на 3 роки на цю посаду.

Маск також залишає за собою право не визнавати провину.

"За угодою, Маск більше не буде головою ради директорів Tesla, компанія проведе важливі реформи - включно з обов'язком контролювати зв'язки Маска з інвесторами. Угоду укладено для того, щоб запобігти подальшій дестабілізації ринку та завдання шкоди акціонерам Tesla", - заявив Стівен Пейкін, співдиректор відділу юстиції SEC.

Комісія вимагає, щоб Tesla призначив двох нових незалежних директорів і створила комітет незалежних членів ради.

Маск також повинен дотримуватися правил комунікації компанії, коли пише про неї у Twitter, передає ВВС.

Як повідомлялось, Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) звинуватила засновника Tesla Ілона Маска у шахрайстві - регулятори стверджують, що він ввів інвесторів в оману, коли повідомив про можливе виведення компанії з біржі та заявив про підтримку викупу акцій з боку інвестора, якого він знайшов.

Претензії комісії пов'язані з твітами Маска від 7 серпня, коли він заявив про готовність викупити акції компанії з ринку по 420 доларів.

Посилаючись і на інші повідомлення Маска у Twitter, комісія вважає, що бізнесмен ввів в оману інвесторів, коли писав про знайденого інвестора, який готовий профінансувати викуп акцій. Регулятори заявляють, що у засновника Tesla не було підстав робити такі заяви.

SEC подала до суду на Маска, та вимагала позбавити його права очолювати компанії, акції яких торгуються на біржі, і накласти штраф.

Нагадаємо, 7 серпня засновник Tesla опублікував кілька повідомлень про можливе виведення компанії з біржі в своєму мікроблозі в Twitter.

26 серпня стало відомо, що глава компанії Tesla Ілон Маск змінив своє рішення щодо викупу акціїй компанії.