Порошенко закликав Раду підтримати законопроект щодо військового вітання "Слава Україні"

Вівторок, 4 вересня 2018, 01:10

Президент Петро Порошенко на зустрічі з керівниками парламентських фракцій закликав підтримати законопроект про зміни статуту Збройних Сил України, які стосуються введення військового вітання "Слава Україні".

Про це повідомляє прес-служба президента.

"Ті з Вас, хто дивилися Парад, побачили, що відбулися відповідні зміни у військовому привітанні. Вони були розроблені з урахуванням урядових пропозицій, пропозицій Міністерства оборони. Внесені зміни у статути ЗСУ, як відомо, є законами.

І мені поведінка наших воїнів на Параді - той ентузіазм, коли вони нарешті почали вимовляти "Слава Україні" - лише додали впевненості в тому, що це треба робити зараз вже і негайно", - підкреслив Порошенко.

За його словами, змінюється позиція, коли ультимативно вимагалося звернення "товариш" і дається можливість звернення "пан".

Президент сподівається, що парламент підтримає ці зміни.

Як повідомлялося, 5 лютого у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 7549, який запропонував законодавчо закріпити військові привітання "Слава Україні", "Героям слава".

Ініціатором законопроекту виступив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

7 серпня міністр оборони Степан Полторак заявив, що президент Петро Порошенко доручив розробити законопроект, який замінить військове вітання в ЗСУ з радянського на "Слава Україні" та "Героям слава".

3 вересня Порошенко вніс у Раду законопроект №9036 "Про внесення змін до статутів Збройних Сил України".

powered by lun.ua