Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Майже половина "гелікоптерів Авакова" будуть вживаними

Вівторок, 4 вересня 2018, 15:21
Майже половина гелікоптерів Авакова будуть вживаними

З 55 французьких вертольотів, які мають закупити для українського міністерства внутрішніх справ, 21 гелікоптер уже був у користуванні.

Про це повідомляє Центр транспортних стратегій.

Зокрема, 29 серпня державне "Українське авіаційне-транспортне підприємство "Хорив-авіа" уклало договір з французькою Airbus Helicopters SAS про придбання 55 вертольотів, 21 з них буде вживаним.

Так, в документації системи закупівель ProZorro зазначають, що вживані гелікоптери Н225 "можуть мати відмінності в силу специфічного промислового стандарту року виробництва або первісних вимог їхнього першого власника".

Зазначають, що для гелікоптерів будуть використовувати також вживані запчастини та обладнання.

Загалом з 555 млн євро на вертольоти, майже 274,5 мільйони витратять на закупівлю Н225, які мають вантажопідйомність більше 10 тон.

 
скріншот ProZorro

Також, за контрактом, Україна отримає нові 10 вертольотів Н145 і 24 вертольоти Н125.

Вертольоти H125 обійдуться для України в 118,4 млн євро, а H145 - в 91,9 млн євро.

Всі вертольоти коштуватимуть близько 485 мільйонів, залишок у 70 мільйонів витратять на технічне обслуговування, навчання, і т.д.

Вживані гелікоптери передадуть у користування Національній гвардій, Державній службі з надзвичайних ситуацій.

 
 
скріншот ProZorro

За умовами угоди, гвинтокрили мають поставити Україні від 1 грудня 2018 до 31 грудня 2022.

Українська сторона має внести перший грошовий внесок вже у листопаді 2018 року.

Пізніше Директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко повідомив в коментарі "Українській правді", що у відомстві ніколи не приховували, що частина гелікоптерів буде вживаними.

"Частина вертольотів, а саме модель Н225, є вживаними. Їх рік випуску 2009 – 2012. Тобто вони на 15-20 років новіші та сучасніші за наявний вертолітний пострадянський авіапарк України... Вартість вживаних вертольотів для України вдвічі дешевша, ніж нових", - зазначив Шевченко.

За його словами, компанія-виробник Airbus змінить вузли та агрегати, які мають суттєвий знос на нові та укомплектує усі борти відповідно до вимог та потреб ЦОВВ – НГУ, ДСНС, Держприкордонслужби і Нацполіції.

В травні Україна та "Airbus helicopters" підписали угоду про постачання 55 гелікоптерів для потреб МВС.

Глава міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що в бюджеті МВС була закладена сума в 1 мільярд гривень на оновлення вертолітного парку, але французька сторона надала Україні кредит по міжурядовій угоді під 1% річних.

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: