Комітет Ради підтримав зміни до Конституції щодо курсу на ЄС і НАТО

Середа, 5 вересня 2018, 16:02

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони підтримав президентський законопроект зі змінами до Конституції щодо закріплення курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію.

Рішення одностайно було прийнято на засіданні комітету 5 вересня.

"Одинадцять "за". Одноголосно. Зафіксуйте це", – оголосив голова комітету Сергій Пашинський.

Він нагадав процедуру прийняття змін до Основного закону України:

"Суб’єкт законодавчої ініціативи вніс законопроект, ми зараз даємо висновок і в залі, дуже сподіваюся, що отримуємо 226 голосів. Потім цей проект іде до Конституційного суду. Якщо він отримує висновок КС, на наступній сесії він вноситься в зал і потребує 300 голосів".

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект змін до Конституції щодо прагнення інтеграції України в НАТО і Європейський Союз.

Згідно документу в статті 85 пропонують визначити, що до повноважень Верховної Ради належить "визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Статтю 102 запропоновано доповнити положенням, що "Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Стаття 116 доповнюється новим пунктом, згідно із яким Кабінет міністрів "забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Валентина Романенко, УП
powered by lun.ua