Луценко: Журналістка "Схем" відмовилася надати інформацію слідству

Середа, 5 вересня 2018, 17:07
Луценко: Журналістка Схем відмовилася надати інформацію слідству

Генеральний прокурор Юрій Луценко пояснив необхідність доступу до телефону журналістки програми "Схеми" Наталії Седлецької тим, що вона відмовилась надавати певну інформацію у справі про розголошення таємниці слідства.

Про це він повідомив у Facebook у коментарі під постом члена наглядової ради НСТУ Євгена Глібовицького.

"Журналіст є свідком у справі про розголошення таємниці слідства. Фоноскопічна експертиза встановила приналежність голосу керівнику НАБУ. Але слідство зобов‘язане встановити час події. Журналіст відмовилася давати інформацію про час зустрічі з керівництвом НАБУ", - пише голова ГПУ.

За його словами, відтак, у його відомства немає іншого варіанту, як отримати за рішенням суду інформацію про локалізацію мобільного телефона журналіста за час, коли почалося прослуховування і розголошення даних потерпілої.

"Жодної інформації про контент розмов журналіста слідство не потребує", - наголосив Луценко.

Як повідомляла Седлецька у Facebook, вона ще 19 грудня 2017 року на кількагодинному допиті у ГПУ заявила, що не розкриватиме свої джерела інформації і не повідомлятиме, де і з ким говорила на умовах "не для запису".

"Обов'язок не видавати свої джерела прописаний не лише в міжнародних професійних стандартах, в редакційній політиці Радіо Свобода та етичному кодексі журналіста. Це – стаття Кримінального процесуального кодексу України, яка захищає мене, мої джерела і все, що з ними пов'язано, від розкриття", - писала майже 10 місяців тому Седлецька.

Тоді ж вона говорила, що може і буде давати свідчення про її опубліковані матеріали, щоб допомагати офіційному слідству. 

4 вересня "Радіо Свобода" висловило обурення ухвалою суду, який дав Генеральній прокуратурі доступ до інформації з телефону журналістки та головного редактора програми розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької.

У ГПУ запевнили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя Седлецької, а журналістка виступає в якості можливого свідка.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...