РНБО підтримала Порошенка: договір про дружбу з Росії не продовжувати

Четвер, 6 вересня 2018, 18:53

Рада національної безпеки й оборони України підтримала пропозицію президента Петра Порошенка щодо непродовження договору про дружбу, партнерство і співробітництво з Росією.  

Про це повідомила прес-служба РНБО за підсумками засідання 6 вересня

"РНБО України підтримала пропозицію президента України щодо непродовження чинності Договору про дружбу, партнерство і співробітництво з РФ на наступні 10 років", – йдеться у повідомленні. 

Раніше в четвер президент Петро Порошенко заявив, що українське МЗС до 30 вересня спрямує ноту Росії, щоб зупинити договір про дружбу.

В кінці серпня Порошенко під час наради з керівниками закордонних дипломатичних установ України заявив, що доручив МЗС України готуватися до "розриву" базового договору про дружбу з РФ.

Пізніше президент уточнив, що Договір про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією не розриватиметься, а припинить свою дію через його непродовження.

До того у квітні 2018 року Порошенко заявляв, що запропонує Верховній Раді припинити дію лише окремих положень договору про дружбу з Росією

Згідно з договором, між Україною і Російською Федерацією закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги до територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці іншої сторони.

Українська правда


powered by lun.ua