Мирова з Нафтогазом: Київ сплатить половину боргу Київенерго, без штрафів і пені

Середа, 10 жовтня 2018, 13:53

КП "Київтеплоенерго" муситиме виплатити 2,3 мільярда гривень боргів ахметівської "Київенерго" перед НАК "Нафтогаз", але не платитиме штрафи і пеню – такою є умова мирової угоди, підписаної 9 жовтня.

Про це в бліц-інтерв'ю "Українській правді" повідомив заступник мера Києва Петро Пантелеєв.  

"Мирова угода передбачає, що КП "Київтеплоенерго" стає правонаступником лише тих боргових зобов’язань, які мають джерела для компенсації. Це 2,3 мільярда гривень, що майже удвічі менше, ніж сума, про яку йшла мова у травні цього року (майже 5 мільярдів – ред.)", - сказав він.

За словами чиновника, мова йде про борги споживачів.

"Мова йде про суму, що, за попередніми розрахунками, аналогічна сумі заборгованості споживачів. Штрафи і пені, що не мають джерела погашення і які б стали для міста серйозною проблемою, до мирової угоди не увійшли", - сказав Пантелеєв.

Він додав, що штрафні санкції та пені, які були нараховані "Київенерго" за несвоєчасну оплату за газ, списані.

Крім того, Пантелеєв відзначив, що у результаті "тривалої та складної роботи" уряд виділив 729 мільйонів гривень на погашення різниці в тарифах.

Киянам зможуть повернути гарячу воду після затвердження мирової угоди у Господарському суді Києва і укладання договорів на поставку газу.

"Після отримання газу на об’єкти теплогенерації – ТЕЦ6 та котельні, технічно необхідний період для підігріву теплоносія та його транспортування тепловими мережами. Я нагадаю, що в столиці велика протяжність теплових мереж майже 2,7 тисяч кілометрів", - сказав Пантелеєв.

На запитання, скільки коштів зекономили кияни за той період, коли гарячої води в їх оселях не було, чиновник сказав:

"Перше, кияни не отримували послуги і, логічно, що вони за неї не повинні сплачувати. Але, думаю, переважна більшість киян не прибічники такої вимушеної економії".

Він нагадав, що тариф на 1 кубометр гарячої води становить 80,59 гривні.

"Якщо людина споживає в середньому 2-3 кубометри на місяць, то родина з трьох осіб, яка з травня без гарячої води, "зекономила" 3-3,6 тисяч. Кияни, що залишились без гарячої води з серпня (Оболонь, Троєщина, частина Подолу) – мали "економію" в розмірі 1,5 тисячі гривень. Але люди все одно гріли воду на газових або електричних плитах і сплатили за газ або електрику", - сказав заступник мера.  

Він також додав, що тривала відсутність води у мережах негативно вплинула і на самі мережі.

"Кількамісячна відсутність гарячої води у мережах призвела до збільшення рівня корозії трубопроводів. А це може призвести аварійних ситуацій під час відновлення теплоносія", - підсумував Пантелеєв.

Нагадаємо, у домівках багатьох киян уже кілька місяців немає подачі гарячої води: у декого з травня, у декого з липня. 

Така ситуація виникла через те, що у Києва закінчився договір з "Київенерго", і з серпня функцію теплопостачання міста перебрало на себе КП "Київтеплоенерго".

Але НАК "Нафтогаз України" відмовлявся підписувати контракт з КП "Київтеплоенерго" через невирішену ситуацію з боргами "Київенерго" за газ. Мова йшла майже про 5 мільярдів гривень (у цю суму входили борги споживачів, а також штрафи і пені, нараховані "Нафтогазом" компанії "Київенерго".  

2 жовтня прем'єр Володимир Гройсман заявив, що киянам дадуть гарячу воду до 7 жовтня. 

4 жовтня столична влада заявила, що повернути гарячу воду жителям Києва зможуть не раніше, як через два тижні, тобто приблизно 17 жовтня.  

Мер Києва Віталій Кличко зізнався, що має гарячу воду, бо в нього бойлер.

9 жовтня НАК "Нафтогаз" заявив, що підписав мирову угоду з КП "Київтеплоенерго", тож приблизно за тиждень столичні мешканці отримають гарячу воду.

Ірина Балачук, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...