Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Майже третина території України забруднена вибухонебезпечними предметами

П'ятниця, 12 жовтня 2018, 12:30

Через минулі війни та нинішню збройну агресію Росії проти України до третини території країни забруднено вибухонебезпечними предметами.

Про це на засіданні Держкомісії з питань техногенно-екологічної безпеки та НП повідомив глава Держслужби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, передає ЛIГАБiзнесIнформ.

За його словами, ДСНС у співпраці з міжнародними організаціями склала електронну базу даних про місцезнаходження вибухонебезпечних предметів.

"Встановлено, що майже 30% території держави забруднено небезпечними предметами внаслідок минулих воєн і агресії Росії. Зокрема, більш 4 тисячі ділянок визначені як ймовірно забруднені вибухонебезпечними предметами, а це 1 млн 146 тис гектарів. Підтверджено наявність вибухонебезпечних предметів на загальній площі 453 тис гектарів", – повідомив Чечоткін.

Особливо гостро, зазначив він, це питання стоїть на звільнених територіях Донецької (238 тис га) та Луганській (197 тис га) областей. В Одеській області - 42,8 тис га, в Київській області - 30,4 тис га, в Харківській - 18,1 тис га, в Житомирській - 1,4 тис га, в Миколаївській - 1,3 тис га.

З початком російської агресії на території України з'явилися мінні поля, нові види боєприпасів, міни-пастки та інші небезпечні вибухові пристрої, часто замасковані під предмети повсякденного вжитку.

З 2014 року на звільнених територіях Донбасу перевірено понад 25 тис га території та знешкоджено 160 тис вибухонебезпечних предметів.

Під час ліквідації наслідків вибухів на складах боєприпасів поблизу Балаклеї, Калинівки, Сватове очищено понад 66 тис га, знешкоджено 45 тис вибухонебезпечних предметів.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: