КМДА: У рамках мирової угоди з "Нафтогазом" штрафи і пені були списані

Неділя, 14 жовтня 2018, 00:45

Мирова угода з НАК "Нафтогаз України" передбачає, що КП "Київтеплоенерго" стає правонаступником лише тих боргових зобов'язань, які мають джерела для компенсації. Штрафи і пені були списані - на цьому наполягала київська влада у процесі переговорів.

Про це 13 жовтня під час брифінгу повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, передає прес-служба КМДА.

"Умови, на яких підписана мирова угода зараз, є принципово кращими з точки зору інтересів міста, ніж умови, на яких підприємство підписало б угоду на постачання газу в травні цього року. У результаті тривалої та складної роботи була виділена субвенція на погашення різниці в тарифах.

Це зобов'язання державного бюджету перед теплопостачальними підприємствами в сумі 729 млн грн. На сьогодні списані штрафні санкції та пені, на яких ми робили особливий акцент", - сказав Пантелеєв.

За його словами, предметом мирової угоди стали боргові зобов’язання у розмірі близько 2,4 млрд грн, що майже вдвічі менше, ніж сума, про яку йшла мова у травні цього року.

Він також зазначив, що жодних додаткових платежів для киян це не спричинить.

"Я звертаю особливу увагу, щоб не було маніпуляцій із цією темою: ніякого підвищення тарифів чи додаткових платежів для киян це не спричинить.

Лише ті споживачі, що мають заборгованість за спожиті послуги, повинні їх сплачувати для зменшення боргу за газ", - підкреслив Пантелеєв.

Заступник голови КМДА нагадав, що мирова угода затверджена на засіданні Господарського суду м. Києва.

"Отримавши ухвалу суду, КП "Київтеплоенерго" уклало договори на постачання природного газу для виробництва теплової енергії за пільговою ціною на основі ПСО (Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу)", - додав він.

Перед цим Пантелеєв повідомив, що гаряче водопостачання в будинках киян буде відновлено протягом трьох-чотирьох діб.

Також він сказав, що із 15 жовтня у Києві розпочнуть розгортання системи централізованого опалення.

Як повідомлялось, Міністерство фінансів та Державна казначейська служба перерахували 729,56 мільйона гривень додаткової субвенції для погашення різниці в тарифах з метою відновлення у Києві безперебійного постачання теплової енергії.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування