Третина парафіян Московського патріархату за автокефалію УПЦ – опитування

Середа, 17 жовтня 2018, 14:38

28% парафіян Української православної церкви Московського патріархату підтримують ідею створення в Україні єдиної помісної церкви.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".

З них 15% ставляться до ідеї "цілком позитивно", ще 13% - "швидше позитивно". Ще 9% сказали, що їм важко відповісти на це питання, а 10% заявили, що їм взагалі байдуже.

Проти ініціативи надання автокефалії єдиній УПЦ висловилися загалом 53% парафіян МП. З них 40% ставляться "зовсім негативно", 13% - "швидше негативно".

 

Загалом в опитуванні взяли участь 2000 респондентів старше 18 років. Дослідження проводилося з 27 вересня до 4 жовтня 2018 року. Помилка репрезентативності - не більше 2,2%.

Як повідомлялося, 54% українців, опитаних соціологічною групою "Рейтинг", позитивно ставляться до створення єдиної помісної церкви в Україні. Проти ініціативи – 19% опитаних, ще 19% заявили, що їм байдуже.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській церкві.

Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

15 жовтня Синод Російської православної церкви прийняв рішення про повний розрив євхаристичного спілкування з Константинопольським патріархатом.

В УПЦ МП порівняли автокефалію для України з анексією Криму.

Президент Петро Порошенко заявив, що Російська церква вийшла на шлях самоізоляції і конфлікту зі світовим православ’ям.

Читайте також: "Томос для України. Що буде з церквою після отримання автокефалії"

Українська правда


powered by lun.ua