На Івано-Франківщині в одному селі 53 дітей захворіли на кір

2758 переглядів
Четвер, 18 жовтня 2018, 13:20

53 дитини захворіли на кір у селі Петранка Івано-Франківської області.

Про це повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ.

Вік хворих – від 5 до 13 років.

"Із 53 дітей, які захворіли кором, 43 проходять лікування в місцевій амбулаторії, а 10 були госпіталізовані до інфекційного відділення Рожнятівської центральної районної лікарні у стані середньої важкості для стаціонарного лікування", - йдеться в повідомленні.

Станом на 18 жовтня, 8 дітей уже виписані зі стаціонару.

Згідно з висновком комісії, причиною спалаху кору стало недотримання вимог щодо зберігання і введення вакцин.

Відзначається, що у селі Петранка є велика кількість дітей, які не були вакциновані у попередні роки і не були включені у план вакцинації.

Крім того, комісія встановила, що були відключення електроенергії, які могли вплинути на якість вакцин у холодильниках місцевої лікарні, а також було порушення правил проведення щеплень медпрацівниками.

Також комісія зафіксувала неналежне ведення медичної документації: від відсутності окремих меддокументів, відміток про щеплення у картках дітей і документів про згоду батьків на щеплення до вакцинації з порушенням часових вимог до щеплень.

За результатами перевірки МОЗ зобов’язало Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА терміново провести щеплення усіх дітей, які пропустили вакцину за календарем; налагодити ефективне зберігання вакцин тощо.

У МОЗ також нагадали, що кір – небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання.

"Ліків від нього не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору –  тільки вакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику", - наголосили у міністерстві.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua