Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

У Росії вирішили знімати на відео, як збирають ракети

П'ятниця, 19 жовтня 2018, 08:51

Голова "Роскосмосу" Дмитро Рогозін доручив ввести на етапі збирання ракет-носіїв додатковий інструментальний контроль і відеофіксацію виконуваних робіт.

Про це РБК повідомили два джерела в російській держкорпорації.

За їхніми даними, таке рішення Рогозін прийняв після поїздки в самарський ракетно-космічний центр "Прогрес", куди доставили уламки виробленої цим підприємством ракети-носія "Союз-ФГ", що зазнала аварії минулого тижня.

"Екіпірування робітників і контролерів має бути доповнене відеореєстраторами, запис із яких буде зберігатися весь період експлуатації виробу, що збирається, аж до його утилізації", – пояснило джерело в "Роскосмосі".

За словами співрозмовників РБК, у монтажно-випробувальних корпусах космодромів також буде встановлено лазерне обладнання, що забезпечує високу точність складання великих конструкцій.

Крім того, голова "Роскосмосу" розпорядився доопрацювати систему управління ракет-носіїв для виключення під час їх пуску процесів, які не мають резервування і дублювання, стверджують джерела у компанії.

Ці рекомендації буде оформлено в рішення комісії, створеної для виявлення причин аварії "Союзу-ФГ".

У прес-службі "Роскосмосу" інформацію РБК підтвердили: "Таке доручення дано генеральним директором Дмитром Рогозіним всім виробникам ракетно-космічної техніки, в тому числі РКЦ "Прогрес".

11 жовтня з космодрому Байконур стартувала ракета-носій "Союз-ФГ" з пілотованим кораблем "Союз МС-10". На борту були російський космонавт Олексій Овчінін і американський астронавт Нік Хейг, для якого цей політ у космос був першим.

На 119-й секунді польоту сталася аварія носія. Екіпаж евакуювався на рятувальній капсулі і успішно приземлився в Казахстані.

"Аварія стала першою НП в російській пілотованій космонавтиці за 35 років", – наголошує РБК.

Імовірною причиною аварії "Роскосмос" називав зіткнення першого та другого ступенів ракети. Експерти ж схиляються до версії, що помилки припустилися при збірці в монтажно-випробувальному корпусі космодрому Байконур.

Слідчий комітет РФ завів кримінальну справу за підозрою в порушенні правил безпеки будівельних робіт, що призвели до великих збитків.

За даними росЗМІ, слідчі органи і комісія "Роскосмосу" вже встановили винних, але їхні прізвища і посади поки не називають.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: