В Україні створили модель миротворчої місії на Донбасі

4499 переглядів
Вівторок, 2 жовтня 2018, 12:16

Міністерство з тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб представило модель, що демонструє структуру майбутньої миротворчої місії на сході України.

Про це прес-служба відомства повідомляє у Twitter.

"В України вже є бачення того, якою має бути миротворча місія ООН. Ініціатива України має бути консенсусною з більшістю країн. Якщо всі союзники України підтримають запропоновану модель місії, у РФ не буде виходу", - цитуються в повідомленні слова голови МТОТ Вадима Черниша.

Міністерство запропонувало орієнтовну модель такої місії:

 

Як видно на зображенні, урядовці пропонують, щоб миротворча місія складалася з трьох компонентів: військового, поліцейського та цивільного.

Перший займатиметься розведенням сил, роззброєнням, демілітаризацією та розмінуванням. Завданням поліцейських буде підтримка правопорядку, підготовка кадрів, відновлення довіри до поліції, комунікація з населенням та захист власності.

Найбільше функції у цивільного компоненту. Він опікуватиметься забезпеченням сервісами та соцдопомогою, відновленням системи освіти, культурою, охороною здоров'я, проведенням місцевих виборів, відбудовою економіки та інфраструктури, поверненням переміщених осіб, заходами з примирення та відновлення довіри, документуванням та фіксацією, а також залученням гуманітарної та міжнародної допомоги.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua