Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Луценко: Один із нападників на активістів вскрив собі вени, аби не давати покази

Четвер, 4 жовтня 2018, 16:33
Луценко: Один із нападників на активістів вскрив собі вени, аби не давати покази

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що один із організаторів нападу на активістів на півдні України порізав собі вени, щоб не давати свідчення правоохоронцям.

Про це він сказав з трибуни Верховної Ради, де просив парламентарів зняти недоторканність з нардепа Сергія Дунаєва.

Перед цим позафракційний депутат Остап Єднак звернувся до нього з проханням розповісти про хід розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших активістів.

Зокрема, попросив прокоментувати, чи встановлені замовники цих нападів.

У свою чергу Луценко відповів, що вважає подібні питання недоречними, оскільки виступає у раді з іншим питанням, але додав, що прокоментує.

"Відповідаю, що саме через вчорашнє засідання регламентного комітету, де розглянули не три моїх подання, а лише одне, я був змушений скасувати координаційну раду правоохоронних органів в Одесі, яка планувалася в цю п'ятницю разом з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим", - сказав генпрокурор.

За його словами, що стосується інформації про напад на активістів півдня України, то вона проаналізована, та ще раз буде вивчена на  координаційній нараді і доведена до громадськості.

"Наразі хочу сказати, що виконавці фактично усіх нападів на громадських активістів затримані. Більшості із них обрано запобіжний захід, пов'язаний із триманням в ізоляторі. Стосовно необхідності встановлення замовників - ми розуміємо", - сказав Луценко.

"Але хочу вам сказати, що один із нападників, навіть організатор, вскрив собі вени для того, щоб не давати відповіді на ці запитання. Тому, якщо комусь здається, що люди, які застосовують вогнепальну зброю, просто біжать розповісти про замовників та організаторів, глибоко помиляються. Це важка справа", - додав очільник ГПУ.

Раніше активістка і радниця мера Херсона Катерина Гандзюк, яку облили сірчаною кислотою, опублікувала відеозвернення до української влади та звичайних українців.

Гандзюк дорікнула правоохоронним органам за те, що вони досі не знайшли замовника нападу і нагадала про 40 інших активістів, які постраждали від нападів за останній рік.

Яна Міланова, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: