КВУ: Політики обманюють НАЗК щодо витрат на рекламу

Понеділок, 8 жовтня 2018, 12:23

Генеральний директор ВГО "Комітет виборців України" Олексій Кошель заявив, що між витратами політичних сил на рекламу і відображенням цих коштів у звітах для Національного агентства щодо запобігання корупції є значна невідповідність.

Про це він розповів на міжнародній конференції "Гроші в політиці: як політичні партії готуються до виборів" в понеділок в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми спостерігаємо потужні рекламні кампанії, які тривають вже більше ніж 6 місяців... Ми побачили, що 17 політичних партій і потенційних кандидатів (у президенти - ред) в останні 4 місяці проводять активну зовнішню кампанію - борди і сітілайти", - сказав Кошель.

"В цілому, партії витратили на рекламу відповідно до фінансовими звітами лише 10 млн грн у другому кварталі", - додав він.

За його словами, КВУ провів опитування експертів рекламних агентств, які вважають, що для повноцінного ведення кампанії необхідно три тисячі бордів на місяць.

При цьому, він зазначив, що середня вартість одного борда - близько шести тисяч гривень по Україны, а в Києві - 13 тисяч гривень.

"В цілому, за нашими розрахунками лише на рекламну кампанію - на борди і сітілайти за останні 4 місяці потенційні кандидати витратили близько півмільярда гривень. Це дуже велика цифра і вона незрівнянна з тими цифрами, які партії подають в Нацагентство з питань запобігання корупції", - сказав Кошель.

Він також зазначив, що політичні сили "Основа", "Батьківщина" і "Аграрна партія", одні з перших почали активну рекламну кампанію.

При цьому гендиректора КВУ додав, що ряд політиків проводять рекламну кампанію тільки в базових для них регіонах.

Наприклад, один з лідерів "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул більше рекламується на півдні і сході України, а лідер Радикальної партії і глава однойменної парламентської фракції Олег Ляшко - в Житомирській і Черкаській областях.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко оплачує телерекламу про томос з власних коштів, і обійдеться вона у кільканадцять мільйонів гривень.

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування