Берлінський терорист готував вибух у Німеччини зі спільниками з РФ і Франції

П'ятниця, 14 грудня 2018, 22:15

Тунісець Аніс Амрі, який 19 грудня 2016 року в'їхав на вантажівці в натовп у Берліні, разом зі спільниками з РФ і Франції готувався підірвати бомбу в Німеччині.

Про це йдеться у листі генерального прокурора Німеччини комісії з парламентського розслідування теракту, пише WAZ з посиланням на Der Tagesspiegel і Die Zeit.

Згідно з даними прокуратури, Аніс Амрі готував вибух у Німеччині разом з 22-річним Клементом Б. із Франції та 31-річним Магомедом-Алі Ц. з Росії. Спільники придбали восени 2016 року велику кількість компонентів для виготовлення вибухової речовини, яку вони зберігали в квартирі Магомеда-Алі в Берліні.

Планам влаштувати вибух в Німеччині завадив випадок: кримінальна поліція, яка ще не знала про існування бомби, допитала Магомеда-Алі, який раніше привернув її увагу. Побоюючись викриття, спільники вирішили роз'їхатися. Француза затримали в квітні 2017 року у Марселі, а росіянина - в серпні 2018 року в Берліні.

Амрі познайомився зі спільниками в мечеті Фуссілет в берлінському районі Моабіт в кінці 2015 року.

Нагадаємо, в результаті теракту в Берліні, влаштованого тунісцем, загинули 12 людей, ще понад 70 були поранені.

Родичі жертв теракту на різдвяному ярмарку в Берліні в 2016 році, а також постраждалі, отримають компенсації на загальну суму 3,8 млн євро.

Європейська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!