Трамп планував виведення військ з Сирії 2 роки

Понеділок, 24 грудня 2018, 02:55

Президент США Дональд Трамп планував виведення військ з Сирії з моменту вступу на посаду глави держави в 2017 році.

Про це заявив директор адміністративно-бюджетного управління Білого дому Мік Малвені в інтерв'ю Fox News.

"Я не думаю, що це було несподіване рішення ... Це те, над чим президент працював з моменту вступу на посаду", - підкреслив Малвені, відповідаючи на питання про відставку глави Пентагону Джеймса Меттіса після того, як Білий дім оголосив про виведення військ з Сирії.

"Не можна сказати, що це сталося як грім серед ясного неба, президент працював над цим два роки", - повторив Малвені, коментуючи безпосередньо саме рішення Трампа.

Він додав, що Меттіс "не був правильною людиною для цієї роботи".

"Давайте будемо чесні один з одним. Я думаю, що відносини між цими двома людьми [Трампом і Меттісом] руйнувалися. Я думаю, що президент більше не покладався на те, що Меттіс зможе нести бачення президента", - сказав він.

Нагадаємо:

  • Президент США Дональд Трамп заявив про перемогу над ІДІЛ у Сирії і зазначив, що боротьба з ісламістами була єдиною причиною присутності американських військ у країні.
  • Наступного дня у Білому домі заявили, що США розпочали виведення військ із Сирії. Донедавна  там перебувало близько 2 тисяч американських військовослужбовців.
  • 20 грудня глава Пентагону Джеймс Меттіс неочікувано повідомив, що піде у відставку наприкінці лютого наступного року на тлі розбіжностей із Дональдом Трампом через його зовнішньополітичні рішення.
  • Прес-секретар Білого дому Сара Сандерс заявила, що Меттіс зробив "правильну та поважну річ", заявивши про свою відставку.
  • Президент США оголосив, що з 1 січня в.о. міністра стане перший заступник міністра оборони США Патрік Шанахан.powered by lun.ua