ГРУ РФ у 2015 році писало сенаторам США від імені українців - Washington Post

Субота, 29 грудня 2018, 17:51

У 2015 році представники ГРУ Росії направили фейкові листи сенаторам США нібито від імені українців, намагаючись вплинути на політику США щодо України.

Про це пише The Washington Post.

"У лютому 2015 року, на другий рік конфлікту у Східній Україні, дюжина американських сенаторів отримали електронні листи від людини, яка нібито належала до групи "Патріоти України". У листі містився лінк на петицію із закликом "врятувати" Україну"", - пише видання.

"Сенатори і конгресмени! Сьогодні ситуація в Україні вкрай погана. Україна у війні... Рівень корупції в українській армії величезний. Високопоставлений офіцер продає озброєння терористам", - йшлося у листі, написаному ламаною англійською.

У петиції також містився заклик до американців відправити в Україну західних офіцерів для прямого контролю над українською армією.

Видання зазначає, що лист не викликав жодної реакції у сенаторів. Однак це була перша відома спроба з боку ГРУ вплинути на американських політиків.

"Аналітики західної розвідки вважають, що кампанія переслідувала подвійну мету: ще більше деморалізувати українців після важких втрат і посіяти плутанину серед політиків США - змусити їх повірити в те, що самі українці втратили віру в свої збройні сили", - пише The Washington Post.

За інформацією представників західної розвідки, які говорили на умовах анонімності, за електронними листами стояв підрозділ ГРУ, відомий як Підрозділ 54777, або 72-й Центр спеціальної служби.

Українська правда


powered by lun.ua