Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

СБУ викрила науковця з Харкова, завербованого Росією

Четвер, 10 січня 2019, 13:50

Співробітники Служби безпеки України викрили харків`янина, завербованого спецслужбами країни-агресора для проведення підривної діяльності проти нашої держави.

Співробітники контррозвідки СБУ встановили, що під час поїздки до Росії з метою працевлаштування співробітника однієї з державних наукових установ Харкова завербувала ворожа спецслужба.

"За грошову винагороду чоловік погодився здійснювати збір інформації про місця дислокації військових частин на території регіону, їх належність до певного роду військ, персональні дані військовослужбовців ЗСУ та місця їхньої служби. Отримані відомості він мав передавати кураторам через електронні канали зв’язку", – заявляє СБУ.

Повернувшись в Україну, чоловік потрапив у поле зору Служби безпеки та перебував під наглядом правоохоронців.

Оперативники задокументували збір зловмисником персональної інформації про учасників АТО з числа співробітників державної наукової установи, де він працював.

"Але завершити злочинне завдання йому не вдалося. Напередодні передачі за кордон зібраних даних зловмисник був затриманий правоохоронцями", – заявляє СБУ.

Під час обшуку за місцем проживання харків`янина правоохоронці вилучили електронний носій з персональними даними військовослужбовців ЗСУ, які підтверджують протиправну діяльність нашого співвітчизника.

За висновками експертів з питань державної таємниці, вилучена інформація належить до сфери оборони України та має гриф обмеження доступу "для службового користування".

Її передача спецслужбам РФ могла завдати шкоди державним інтересам.

У межах кримінального провадження, відкритого за ст. 14 та ч. 1 ст. 111 ККУ, затриманому оголошено підозру.

Тривають слідчі дії.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: