НАБУ змусили перевірити декларацію нардепа Луценка: чи не "загубив" 750 тисяч

Вівторок, 15 січня 2019, 12:28

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявляє, що за день до введення тимчасової адміністрації в банк "Київська Русь" нардеп від "Батьківщини" Ігор Луценко зняв з рахунку 750 тисяч гривень і не задекларував ці кошти.

Про це повідомляє прес-служба фонду.

"Коли вкладникам ПАТ "Банк "Київська Русь" відмовляли у поверненні коштів, нардеп Ігор Луценко доступ до своїх грошей отримав", - йдеться в повідомленні.

У фонді нагадали, що 20 березня 2015 року "Банк "Київська Русь" визнали неплатоспроможним і запровадили в ньому тимчасову адміністрацію.

"19 березня 2015 року, коли банківські платежі не проводились і вкладники не мали доступу до своїх коштів, народному депутату вдалось перерахувати 750 тисяч гривень з власного поточного рахунку у цьому банку на поточний рахунок головного бухгалтера банку І. В. Гнатенко", - йдеться в повідомленні.

У фонді переконані, що Луценко "скористався інсайдерською інформацією і похапцем вивів власні кошти напередодні запровадження тимчасової адміністрації".

"Факти вказують на те, що цьому маневру передувала змова між І. В. Луценком та головним бухгалтером банку І. В. Гнатенко", - йдеться в повідомленні.

У ФГВФО додали, що надалі бухгалтер ймовірно передала гроші нардепу, а той мав відобразити їх в електронній декларації. А якщо бухгалтер коштів не повертала, то мала мала внести їх до своєї декларації фізичної особи та сплатити з них податок.

"Проте, при декларуванні статків фігурантами справи ця сума десь "загубилася" – в електронній декларації народного депутата Луценка за 2015 рік вказано лише гроші в іншому банку – у ПАТ "Укрінбанк": 700 тисяч 7 гривень, 14 тисяч євро та 100 тисяч доларів", - йдеться в повідомленні.

У зв’язку з цим 25 жовтня 2018 року ФГВФО направив до Національного антикорупційного бюро заяву про вчинення Луценком кримінального правопорушення.

Відзначається, що наразі НАБУ у рамках кримінального провадження за ст. 366-1 КК України (декларування недостовірної інформації) перевіряє декларацію Луценка за 2015 рік.  

Сам Луценко назвав такі дії ФГВФО атакою на нього.

"Керівництво найбільш корумпованої в країні структури – так званого Фонду гарантування вкладів, Ворушилін і Ко, судячи з усього, розуміють, що після виборів їм доведеться ходити на допити, і, сподіваюся, сісти за грати. Зараз вони пішли в атаку на мене. Накопали якусь маячню за 2015(!) рік і на днях написали заяву в НАБУ", - написав він у Facebook.

Луценко додав, що для нього така новина обнадійлива.

"Якщо виявиться, що у мене був ще й такий депозит, то я ого-го який багатий. Коротше, все йде, як і має йти. Собаки з кабінетів гавкають, а ми з постраждалими вкладниками рухаємося в напряму повернення депозитів і покарання винних", - підсумував Луценко.

У прес-службі НАБУ "Українській правді" на прохання підтвердити інформацію про відкриття провадження щодо Луценка попросили надіслати запит.

Водночас у реєстрі судових рішень є рішення Солом'янського райсуду від 5 грудня, яким суддя за скаргою ФГВФО зобов’язав НАБУ відкрити провадження за фактом можливого декларування нардепом недостовірної інформації у 2015 році.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування