В УПЦ МП склали "Правила духовної безпеки в умовах розколу"

Середа, 16 січня 2019, 12:47
В УПЦ МП склали Правила духовної безпеки в умовах розколу

В Українській православній церкві Московського патріархату порадили своїм парафіянам притримуватись певних "правил духовної безпеки у зв'язку з розколом".

Такі поради від керуючого справами УПЦ МП митрополита Бориспільського і Броварського Антонія публікує портал "Православная жизнь".

По-перше, віруючих просять не поширювати "лякаючих чуток" без перевірки інформації.

"Ті, хто сіють паніку, гірше ворогів. Вороги відкрито виступають проти Церкви, а панікери підривають її єдність зсередини, послаблюють дух віруючих", - йдеться у Правилах.

Крім того, вірян закликають боротися за УПЦ МП, і робити це "по-християнськи".

"За правду потрібно битися, безумовно. Але якою ціною – має значення. Переходячи на образи, наклеп, домисли, приниження інших, ми принижуємось самі. Це не по-християнськи і не по-людськи", - каже Антоній.

Також він наголошує, що захист церкви має відбуватися виключно під керівництвом пастиря або "священноначалля".

Торкнувся церковник і полеміки в соцмережах. Каже, що насправді істина не народжується в суперечці.

"Варто пам'ятати, що перемогти в суперечці часто неможливо. Істина не народжується в суперечці. Це помилка. Істина абсолютна, вона була, є і буде", - каже митрополит.

"Наше завдання не сперечатися, а свідчити про Істину і розкривати, якщо можливо, наклеп на Церкву і Її служителів", - додає він.

Крім того, Антоній рекомендує зосередитися на своїх власних гріхах, виявляти їх, чесно зізнаватися собі в них, щиро каятися і виправлятися.

"Своєю внутрішньою роботою ми врівноважимо гармонію в світі, допоможемо добру переважати над злом", - переконує керуючий справами УПЦ МП.

"І краще ми залишимося на самоті з істиною, ніж у натовпі, але з брехнею і помилкою", - резюмує Антоній.

Нагадаємо:

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: