Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Справа про "кришування" видобутку бурштину: екс-керівника поліції виправдали

Середа, 16 січня 2019, 14:27

Суд виправдав колишнього начальника районного відділу поліції на Рівненщині Ігоря Харитонова, якому закидали покривання незаконного видобутку бурштину.

Вирок екс-чиновнику винесли наприкінці грудня.

Його звинувачували у втручанні в діяльність працівника правоохоронного органу.

За версією слідства, 15 березні 2016 року поліцейські виявили в урочищі незаконний видобуток бурштину. Вони звернулись за підкріпленням, однак Харитонов зателефонував підлеглим і наказав залишити місце ймовірного злочину, не документувати видобуток та не вилучати обладнання.

На місці події залишився сам Харитонов з кількома колегами, однак вони не встановили та не затримали незаконних заробітчан, не вилучили приладдя.

Сам екс-чиновник свою провину повністю не визнав. Він стверджував, що 15 березня 2016 року вже не обіймав посаду керівника поліції, бо не пройшов атестацію, і перебував у лікарні. Він сказав, що приїхав в урочище, бо колеги не могли викликати свого начальника. За версією Харитонова, самих видобувачів бурштину на місці не виявили, а деякі з поліцейських здались йому нетверезими.

Обвинувачений також заперечував достовірність записів телефонних розмов.

Суд вирішив, що не може дослідити, чи були записи змонтовані, і тому відмовився вважати їх доказами вини Харитонова.

Також суддя зазначив, що обвинувачення було сформульоване неконкретно, зокрема, слідство нібито не вказало, яким саме службовим обов'язкам правоохоронців завадив обвинувачений.

Крім того, поліцейські, яких визнали потерпілими у справі, про претензії до екс-начальника не заявили.

Суд вирішив, що Харитонов не винуватий в тому, що бурштиновий "бізнес" належним чином не оформили. На думку суду, це сталось "через відсутність на момент описуваних подій належного керівництва Сарненським ВП та через неузгодженість дій працівників вказаного відділу".

Нагадаємо:

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: