Підпал спілки угорців в Ужгороді: відкрили справу щодо німецького журналіста

П'ятниця, 18 січня 2019, 12:34

Прокуратура Берліна відкрила провадження про підбурення до підпалу з обтяжливими обставинами проти німецького журналіста Мануеля Оксенрайтера. Йдеться про підпал приміщення спілки угорців в Ужгороді в лютому 2018 року.

Про це із посиланням на Zeit Online пише Європейська правда.

Днями 28-річний поляк Міхал Прокопович повідомив Краківському суду, що німецький журналіст Мануель Охсенрайтер дав йому вказівку про напад 4 лютого 2018 року на офіс Угорської культурної асоціації в Ужгороді.

Прокопович є одним з трьох підозрюваних поляків, які мають зв'язки з крайньо правим рухом "Фаланга", і які постали перед судом у справі щодо підпалу спілки угорців.

Охсенрайтер працював консультантом депутата німецького парламенту від ультраправої "Альтернативи для Німеччини" Маркуса Фронмаєра. Після скандалу Фронмаєр оголосив, що розірвав контакт зі свом радником Оксенрайтером.

За словами Фронмаєра, Оксенрайтер сам запропонував йому розірвати контракт, аби не компрометувати політика після звинувачень на свою адресу. "Ми розсталися за взаємною згодою", - сказав депутат.

 
Мануель Оксенрайтер

Фронмаєр підкреслив, що припинення співпраці з журналістом не означає, що він вважає звинувачення на його адресу правдивими. Оксенрайтер категорично заперечує свою причетність до підпалу.

Охсенрайтер є редактором правого німецького журналу Zuerst! (Перший!), протягом останніх п'яти років часто виступав у російських державних засобах масової інформації, висловлюючи підтримку проросійським бойовикам на Донбасі.

Його також пов'язують з пошуком західних спостерігачів на "вибори" на окупованих територіях сходу України та референдум в Криму в березні 2014 року. Для цього він заснував "Німецький центр євразійських досліджень". Серед його засновників вув, зокрема, і депутат від AfD Фронмаєр.

Читайте також: "Теракт на 5 держав та Польська фаланга Путіна: хто стоїть за підпалом спілки угорців в Ужгороді"