Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

"Вона працює": картка Тимошенко проголосувала без неї – Чесно

П'ятниця, 18 січня 2019, 11:54

Картка голови фракції "Батьківщина" Юлії Тимошенко голосувала у Верховній Раді, хоча сама вона була відсутня під час засідання 17 січня.

На це звертають увагу активісти руху "Чесно".

Тимошенко начебто зареєструвалася на ранковому пленарному засіданні в четвер, 17 січня.

 
 

На фото "Чесно" видно, що на робочому місці Тимошенко у слоті є картка для голосування.

 

Однак протягом пленарного дня картка лідерки "Батьківщини" або не голосувала, або була відсутня. Окрім одного випадку.

Під час голосування Верховної Ради за законопроект про перехід релігійних громад картка Юлії Тимошенко чотири рази проголосувала "за".

Активісти зазначають, що народний депутат може голосувати своєю карткою з будь-якого місця в залі, проте уточнюють, що під час цього голосування на табло системи "Рада" чітко видно, що "за" голосувало саме місце Юлії Тимошенко.

 
 

В "Чесно" зауважили, що на місці Юлії Тимошенко в цей час голосувала її колега за фракцією Олександра Кужель.

 

Водночас, за даними сайту Верховної Ради, картка самої Кужель була відсутня протягом цих чотирьох голосувань.

 

Однопартійці Тимошенко в коментарі "Чесно" не змогли пояснити, як так сталося, що картка лідерки фракції голосувала "за", але сама вона була відсутня.

Наприклад "батьківщинівець" Вадим Івченко, робоче місце якого розташоване неподалік місця Тимошенко, сказав, що не бачив лідерку фракції, але вона десь є:

"Вона, по-моєму, учора була, я не знаю. Я вчора особисто її не бачив, але колеги кажуть, що вона була. Вона десь тут присутня... у кабінеті фракції".

Рух "Чесно" наголошує, що неодноразово фіксував, як перед початком пленарного засідання один із членів фракції розставляв у слоти картки. У фракції "Батьківщина" таку роль виконують Вадим Івченко, Сергій Євтушок та Іван Крулько.

У статті 26 Регламенту ВРУ зазначено: "Перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться реєстрація народних депутатів особисто на підставі пред'явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом. У залі засідань Верховної Ради народний депутат реєструється за допомогою електронної системи в такий спосіб, що унеможливлює здійснення реєстрації замість народного депутата іншою особою".

Громадський рух наголошує, що низька відвідуваність нардепів призводить до феномену кнопкодавства.

Нагадаємо:

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: