Поліція затримала бойовика, який на блокпостах вимагав секс і гроші

Понеділок, 21 січня 2019, 15:31

На контрольно-пропускному пункті "Мар’їнка" працівники поліції та контррозвідники оперативної групи Служби безпеки України у Дніпропетровській області затримали 19-річного бойовика так званої "Молодої гвардії ДНР".

Про це повідомляє прес-служба поліції у Донецькій області.

Зазначається що хлопець їхав до своїх батьків у м. Вугледар і наразі перебуває у Мар’їнському відділенні поліції, де з ним працюють слідчі.

За даними правоохоронців, у березні 2015 року він вступив до лав терористів.

 

"Йому зателефонував працівник поліції "ДНР" та запропонував поповнити ряди новобранців, які повинні нести службу на блокпостах. Хлопець погодився. Його відразу  відправили на блокпост "Горинич", який розташований між Горлівкою та Донецьком", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що до його обов’язків входила перевірка осіб, здійснення  контрольно-пропускного режиму, перевірка документів.

"Зі слів правопорушника стало відомо, що  він разом з іншими найманцями вимагали гроші у проїжджаючих громадян. "Віджаті" суми сягали від 100 до 2500 тис. рублів", - розповіли у поліції.

 

Зазначається, що крім того, озброєні терористи іноді примушували жінок до статевих відносин, для того щоб проїхати блокпост.

"Всі ці протизаконні дії вони вчиняли через брак грошей", - додали правоохоронці.

Також у поліції додали, що, зі слів затриманого, він виходив на чергування близько 2 разів на тиждень і при цьому він і досі навчається у місцевому училищі.

Повідомляється, що відносно хлопця відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 "Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань" Кримінального кодексу України. Санкція статті – від 3 до 8 років позбавлення волі.

У поліції наголосили, що в разі добровільної здачі правоохоронцям після певної процедури перевірки на непричетність до тяжких злочинів учасники НЗФ отримують шанс на нормальне життя без притягнення до кримінальної відповідальності. Можливість бути звільненим від покарання гарантовано ч. 6 ст. 260 Кримінального кодексу України.

Українська правда