Віце-президент Єврокомісії: головна проблема ЄС - країни з "російським типом демократії"

Вівторок, 22 січня 2019, 17:07

Деякі європейські країни вибирають "російський тип демократії", і це найбільший нині виклик для Європейського Союзу.

Про це в інтерв'ю CNBC заявив віце-президент Єврокомісії з питань робочих місць, зростання інвестицій і конкурентоспроможності Юркі Катайнен.

За його словами, ЄС дотримується ліберального типу демократії, де верховенство права є однією з головних цінностей.

"Існують нові виклики з боку деяких наших країн-членів, де деякі політичні лідери не поважають ліберальну демократію так, як раніше", - сказав він.

"Таким чином, вся європейська інтеграція і Європейський Союз базуються на ліберально-демократичних цінностях, зокрема верховенстві права, і зараз раптом з'являються політичні лідери, які вважають, що російський тип демократії набагато кращий, ніж ліберальна демократія, і приносить зовсім нову низку викликів", - сказав Катайнен на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, Швейцарія.

Європейська Комісія торік ініціювала  санкційну процедуру проти Польщі за реалізацію заходів, які, зокрема, вплинули на призначення суддів у вищі суди країни.

"Країни, такі як Польща, Угорщина та Румунія, вони відхиляються від стійкого ліберально-демократичного шляху - це, на мою думку, найбільший виклик, з яким нині стикається ЄС", - сказав Катайнен.

Європейська правдаpowered by lun.ua