Демократи заборонили Трампу виводити США з НАТО

Середа, 23 січня 2019, 06:39

Як застереження президенту Дональду Трампу від спроби вивести США з військового альянсу НАТО, Палата представників Сенату схвалила законопроект, спрямований на запобігання такому кроку.

Про це повідомляє Reuters.

Палата представників Конгресу США під керівництвом Демократичної партії схвалила цю проект двопартійним голосуванням: 357 - за, 22 - проти. При цьому проти голосували тільки республіканці. Тепер документ буде направлений в Сенат, де більшість вже у республіканців.

На прес-конференції перед голосуванням законодавці-демократи заявили, що вони стурбовані повідомленнями про низьку повагу президента до НАТО, 70-річного військового альянсу, який об'єднує Сполучені Штати і Канаду з союзниками в Європі.

Минулого тижня газета "The New York Times" заявила, що кілька разів протягом 2018 року Трамп в приватному порядку говорив своїм радникам, що хоче вийти з НАТО.

Публічно Трамп неодноразово дорікав союзникам по НАТО, що вони витрачають занадто мало на оборону.

"Цей законопроект ... дає зрозуміти, що Конгрес США як і раніше вірить (в) місію НАТО і попередить будь-які недалекоглядні зусилля з підриву НАТО або одностороннього виведення нашої країни", - заявив лідер більшості в Палаті представників демократ Стені Хойер.

"У якомусь сенсі це безумство, що ми повинні це робити", - додав представник Демократичної партії Том Маліновскі.

"Я серйозно ставлюся до президента Сполучених Штатів. Він не приховував своєї зневаги до альянсу НАТО і свою готовність розглянути питання про вихід з нього ... Конгрес тепер є єдиним стримуючим інструментом, який ми маємо", - сказав Маліновські.powered by lun.ua