Кремль хоче повернути Україну і має 3 сценарії – очільник розвідки

Четвер, 24 січня 2019, 14:46

Росія, має три варіанти дій у 2019 році, щоб повернути Україну в свою орбіту. Від впливу на президентських і парламентських виборах до відкритої військової агресії.

Про це розповів голова Служби зовнішньої розвідки Єгор Божок в інтерв’ю Укрінформу.

"Перед усіма російськими спецслужбами стоїть конкретне завдання "закрыть украинский вопрос" у 2019 році. "Закрыть" означає повернути Україну в орбіту впливу Російської Федерації. І зробити це настільки надійно, щоб "никаких цветных революций" в Україні більше ніколи не відбулося", - сказав він.

За словами Божка, для цього у Кремлі розробили три сценарії розвитку подій.

"Перший — це реванш проросійських сил за підсумками президентських або парламентських виборів", - заявив Божок.

"У разі провалу проросійських або таких, що влаштовують Росію сил, на президентських виборах, буде застосовуватися другий сценарій, а саме – внутрішня дестабілізація чи так званий "контрольований хаос", щоб змусити Україну силою прийняти умови, які висуває Кремль", - додав він.

Третій сценарій - військова операція.

"У разі неможливості застосування перших двох сценаріїв, у Кремлі не виключають відкритої військової агресії проти України", - повідомив керівник спецслужби.

У розвідці вважають, що вірогідність реалізації будь-якого з цих сценаріїв висока.

"Вірогідність реалізації другого чи третього сценаріїв є дуже високою. Які плани у Путіна, не знає ніхто, крім самого Путіна", - резюмував Божок.

За його словами, головне завдання української Служби зовнішньої розвідки у 2019 році – не допустити будь-якого втручання Росії у внутрішньополітичні процеси України.powered by lun.ua