У Сенаті США представили резолюцію щодо посилення оборонної допомоги Україні

П'ятниця, 25 січня 2019, 09:13

У Сенаті США представлено резолюцію, що закликає до посилення оборонної допомоги Україні та підтримує скасування газопроводу "Північний потік - 2".

Про це повідомляє посольство України в США на своїй сторінці у Facebook.

Документ внесли до порядку денного Конгресу майже 70 сенаторів від Республіканської та Демократичної партій.

Законодавці закликають президента США скористатися положеннями закону про "Бюджет США на 2018 р. на потреби національної оборони" для посилення потенціалу Збройних Сил України та надати через відповідні програми Державного департаменту і Пентагону додаткову безпекову підтримку Україні, особливо з метою зміцнення морських спроможностей попереджувати та відбивати подальшу російську агресію.

Сенат закликає президента США до невідкладного проведення спільної з американськими союзниками операції для забезпечення свободи навігації у Чорному морі з метою демонстрації підтримки міжнародно визнаних кордонів, двосторонніх домовленостей та принципу безпечного проходження суднами Керченською протокою і Азовським морем.

Сенатори звертаються до НАТО із закликом посилити присутність та спроможності Альянсу в Чорному морі, у тому числі щодо моніторингу ситуації на морі та берегової оборони.

Окремо законодавці закликають союзників і партнерів у Європі відмовити кораблям російських ВМС у заходженні в їхні порти для поповнення запасів та дозаправки.

У документі наголошується на тому, що санкції проти РФ, які є безпосереднім наслідком дій влади цієї країни, залишатимуться чинними та посилюватимуться, доки російська поведінка належним чином не зміниться.

Також сенатори вітають і підтримують резолюцію Європейського парламенту від 12 грудня 2018 року, яка засуджує російську агресію у Керченській протоці та закликає до скасування "Північного потоку – 2" через його загрозу енергетичній безпеці Європи.

Європейська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування