Варфоломій: Ви мали повне право вимагати автокефалію

Субота, 5 січня 2019, 12:28

Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що наданням томосу про автокефалію Православній церкві України, Церква-Мати повертає до причастя мільйони вірян, які опинилися поза канонічністю, не маючи у тому своєї вини.

Переклад тексту промови Варфоломія після підписання томосу виклав у Facebook речник спікера Верховної Ради Андрій Ковальов.

"Ви мали повне право просити і вимагати автокефалію. Це було право і привілей вашої Константинопольської Церкви-Матері дарувати вам статус автокефалії. Ми щиросердно молимося, що ви докажете, що є гідними цього дару", - сказав вселенський патріарх.

Після цього взяв слово предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, який подякував Варфоломію за томос.

"Наша церква-дочка ніколи не забуватиме того, що дала нам Церква-Мати. Ніколи не припинимо возносити за вас наші молитви до Бога", - сказав він.

Частину своєї промови Епіфаній зачитав грецькою мовою.

Після нього виступив президент України Петро Порошенко, який подякував усім, хто долучився до визнання незалежності Православної церкви України.

Слова усіх промовців зустрічали оплесками. А після виступу Порошенка у церкві раптом почали співати гімн, але після перших слів зупинилися і заспівали одну з найвідоміших українських колядок "Нова радість стала".

Читайте також:

Митрополит Київський Епіфаній. Як в Україні з'явилася автокефальна Церква

Томос для України. Що буде з церквою після отримання автокефалії

Нагадуємо:

  

Ірина Балачук, УП
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування