Об'єднавчий собор розпочався: офіційно

Субота, 15 грудня 2018, 12:11
Об'єднавчий собор розпочався: офіційно

У Києві розпочався Об’єднавчий Собор Українського Православ’я.

Про це 15 грудня повідомили у прес-центрі Київської Патріархії. 

Перед початком Собору у храмі Малої Софії була відслужена Божественна літургія, після чого відбулась реєстрація учасників Об'єднавчого Собору.

Участь у Соборі беруть церковні ієрархи, священики та миряни.

"Вони представляють три Православні Церкви, які на цей час існують в Україні – Українську Православну Церкву Київського Патріархату (УПЦ КП), Українську Автокефальну Православну Церкву (УАПЦ) та Українську Православну Церкву, яка перебуває в єдності з Московським Патріархатом", - йдеться у повідомленні.

За даними Патріархії, перші дві Церкви схвалили участь у соборі на рівні своїх Архієрейських соборів, а УПЦ МП представлена окремими представниками єпископату, кліру та мирян. 

На Софійській площі встановлено сцену, зібралося багато людей, які очікують на рішення Собору.  За свідченням присутніх на площі, вони з церковою ніяк не пов'язані і приїхали не організовано, а самостійно, деякі - групами, повідомили в ефірі Hromadske. Інші ж повідомляють, що їх групи організовано привезли їх приходи та священники УПЦ КП.  

Автобуси, якими до Києва прибули віруючі, припарковані на площі між МЗС та Михайлівським собором, що недалеко від Софії. 

 
фото - Роман Романюк, УП
 
 
 
 
 
Усі фото - Ельдар Сарахман, УП

Читайте також:

Претенденти на Київський престол. Хто очолить незалежну українську Церкву

Томос для України. Що буде з церквою після отримання автокефалії

Свято наближається. Коли в Україні з'явиться самостійна Церква

Нагадаємо, 15 грудня у Софії в Києві проходить Об'єднавчий собор, участь у якому візьмуть 192 делегата, які оберуть предстоятеля Української Православної Церкви. 

Участь у Соборі також візьмуть як почесні гості президент України Петро Порошенко і голова Верховної Ради України Андрій Парубій. 

Відповідно до проекту статуту УПЦ,  нову українську православну Церкву очолюватиме предстоятель із титулом Митрополит Київський, а не Патріарх. 

Щодо майбутнього предстоятеля об'єднаної української церкви, УАПЦ заявила, що не подаватиме кандидатуру на пост предстоятеля майбутньої помісної православної церкви. 

Предстоятель УПЦ КП Філарет заявляв, що єпархії будуть пропонувати власного кандидата, а на соборі оголосять рішення стосовно майбутнього голови.

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування