"Політична машина Путіна": Сурков передрік повний "путінізм" РФ в найближчі 100 років

Понеділок, 11 лютого 2019, 12:37

Помічник президента РФ Владислав Сурков заявив, що в Росії формується "держава нового типу", так звана "держава Путіна".

Свої міркування про це він опублікував статті "Тривала держава Путіна", у виданні "Независимая газета".

За його словами, в Росії немає "ілюзії вибору" і відмова від неї нібито привела російське суспільство до роздумів про "свій, особливий, суверенний варіант демократичного розвитку, а потім і до повної втрати інтересу до дискусій на цю тему".

При цьому він вважає, що "протиприродний розпад Росії" припинився після розвалу СРСР і тепер РФ повернулася "до свого природного і єдино можливого стану великої, вона збільшується і щороку збирає землі спільності народів".

"Стрес-тести, які вона (держава Росія - ред.) пройшла і проходить, показують, що саме така, модель політичного устрою, яка органічно склалася, є ефективним засобом виживання і піднесення російської нації на найближчі не тільки роки, але й десятиліття, а, швидше за за все, і на весь майбутній вік", - пише Сурков.

На його думку, "велика політична машина Путіна тільки набирає обертів і налаштовується на довгу, важку і цікаву роботу".

"Вихід її на повну потужність далеко попереду, так що і через багато років Росія все ще буде державою Путіна", - впевнений Сурков.

Він зазначив, що бачить необхідність в "осмисленні та описі путінської системи владарювання і взагалі всього комплексу ідей і вимірювань путінізму, як ідеології майбутнього".

При цьому помічник президента РФ порівняв Путіна з Марксом, додавши, що вивчати його ідеологію необхідно "для можливості трансляції його методів і підходів в майбутні часи".

Сурков стверджує, що "зроблена в Росії політична система придатна не тільки для домашнього майбутнього, вона явно має значний експортний потенціал, попит на неї або на її окремі компоненти вже існує, її досвід вивчають і частково переймають".

У своїй статті помічник Путіна покритикував "показний характер західних демократичних інститутів" і запевнив, що російська система "виглядає, звичайно, не витонченіше, зате чесніше".

За твердженням Суркова, "високе внутрішнє напруження, пов'язане з утриманням величезних неоднорідних просторів і постійне перебування в гущі геополітичної боротьби, роблять військово-політичні функції держави найважливішими і вирішальними".

При цьому він вважає, що, хоча в Росії немає "глибинної держави, вона вся на виду, зате є "глибинний народ" - "завжди собі на умі, недосяжний для соціологічних опитувань, агітації, погроз та інших способів прямого вивчення і впливу".

"Уміння чути і розуміти народ, бачити його наскрізь, на всю глибину і діяти відповідно - унікальне, і головне достоїнство держави Путіна. Воно адекватно народу, попутно йому, а, значить, не схильне до руйнівним перевантажень від зустрічних течій історії. Отже, воно ефективне і довговічне", - пише кремлівський чиновник.

Сурков заявляє, що "сучасна модель російської держави починається з довіри і на довірі тримається, в цьому її корінна відмінність від моделі західної, яка культивує недовіру і критику".

У підсумку він стверджує, що нова російська держава в новому столітті "не зламається, буде діяти на власний розсуд, отримувати і утримувати призові місця у вищій лізі геополітичної боротьби" і з цим нібито доведеться змиритися всім.

Українська правда