У Євросоюзі заборонили одноразовий пластиковий посуд із 2021 року

Четвер, 28 березня 2019, 10:33

Європейський парламент схвалив новий закон, що забороняє використання одноразових пластикових виробів.

Рішення підтримали 560 євродепутатів, 35 були проти і 28 утрималися, повідомляє "Європейська правда".

До 2021 року в ЄС будуть заборонені такі вироби: пластикові столові прилади одноразового використання (виделки, ножі, ложки та палички для їжі), одноразові пластикові тарілки, пластикові соломинки для напоїв, ватні палички, харчові контейнери і чашки з пінополістиролу.

До 2029 року країни-члени ЄС будуть зобов’язані збирати 90% пластикових пляшок для вторинної переробки, і вони будуть виготовлятися з використанням 25% вторинних матеріалів у 2025 році та 30% - у 2030 році.

Угода також посилює застосування принципу "забруднювач платить", зокрема, щодо тютюну, шляхом введення розширеної відповідальності виробників.

Цей новий режим також застосовуватиметься до риболовних знарядь, щоб гарантувати, що виробники, а не рибалки, несуть витрати за збір сіток, втрачених на морі.

За даними Єврокомісії, заборонені новими правилами одноразові вироби становлять 70% відходів, що потрапляють до океанів світу, створюючи загрозу для дикої природи та рибних ресурсів.

Франція у 2016 році заборонила продаж одноразових пластикових пакетів і анонсувала заборону одноразового пластикового посуду з 2020 року. Торік Франція надумала ввести в 2019 році штрафну систему, яка збільшить вартість споживчих товарів з упаковкою з непридатного до переробки пластику.

Читайте також Як "порвати" з пластиком: 8 лайфхаків

На переробку можна здати майже все. Що, де і за скількиpowered by lun.ua