Криза у Венесуелі: Росія готова до двосторонніх переговорів із США

Неділя, 3 березня 2019, 00:38

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив про готовність до запропонованих Вашингтоном двосторонніх консультацій щодо кризи у Венесуелі.

Про це він сказав під час телефонної розмови з держсекретарем США Майком Помпео, передає прес-служба МЗС Росії.

"Лавров засудив американські погрози на адресу її законного керівництва, що є неприкритим втручанням у внутрішні справи суверенної держави і грубим порушенням міжнародного права.

Підбурювання і деструктивний зовнішній вплив, та ще й під лицемірним приводом надання гуманітарної допомоги, не має нічого спільного з демократичним процесом", - йдеться у заяві.

"У зв'язку з пропозицією Вашингтона про проведення двосторонніх консультацій з венесуельської тематиці зазначено, що ми до цього готові, але необхідно неухильно керуватися принципами Статуту ООН, оскільки тільки венесуельці вправі визначати своє майбутнє", - підкреслили у відомстві.

Нагадаємо:

  • Сполучені Штати позбавлять американських віз 49 представників режиму президента Венесуели Ніколаса Мадуро та членів їхніх сімей, включно з низкою великих чинів армії і держбезпеки.
  • Раніше Мінфін США ввів санкції проти керівників Національної гвардії і поліції Венесуели за блокування доставки гуманітарної допомоги в країну.
  • Під санкції потрапили глава Нацгвардії Венесуели Річард Варгас, директор Нацполіціі Крістіан Самбрано і 4 керівники силових структур регіонів, які межують з Колумбією і Бразилією.
  • Рішення Мінфіну заморожує рахунки і активи зазначених осіб на території США. Санкції забороняють громадянам США укладати з ними будь-які угоди.
  • 28 січня США ввели санкції проти нафтового сектора Венесуели з метою заблокувати отримання доходів від продажів нафти адміністрацією президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Умовою продовження роботи компаній є перерахування коштів на рахунки, заблоковані для режиму Мадуро.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...