Затримання Климента: адвокат подав заяву в "прокуратуру"

Неділя, 3 березня 2019, 22:02
Адвокат Микола Полозов

Адвокат Микола Полозов подав заяву в "прокуратуру" окупованого Криму про порушення прав архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента у зв'язку з утриманням його в поліції більше 3-х годин.

Про це адвокат повідомив на своїй сторінці в Facebook, де описав хронологію подій у неділю.

За словами адвоката, вранці архієпископ збирався виїхати на автобусі до Ростова-на-Дону, щоб побачитися там із українським політв'язнем Павлом Грибом.

"О 11:45 на автовокзалі співробітники ППС зайшли в автобус, вивели звідти архієпископа і провели огляд його особистих речей. В сумці у нього знаходилися особисті речі релігійного призначення: підрясник, епітрахіль, поручі, тобто все необхідне для здійснення релігійних дій" , - зазначив він.

Об 11:50, відзначає адвокат, якимсь невідомим "прихожанином" було написано заяву, в якій були перераховані всі ці предмети. Також у заяві було зазначено, що архієпископ їх викрав.

Священнослужителя привезли до відділу поліції району "Центральний", де протягом майже 5 годин утримували.

"Там у Климента відібрали пояснення, в яких він вказав, що всі ці предмети є його особистим майном, а звинувачення в їхній крадіжці є абсурдом", - розповів Полозов.

Він зазначив, що оскільки ніяких протоколів щодо Климента не складали і він не був затриманий, то він і другий адвокат Еміль Курбедінов запропонували архієпископу залишити відділ. При цьому в журналі записів Климент поставив позначку, що має претензії до співробітників поліції через утримання його понад 3 години.

"Коли ми вийшли надвір, нас наздогнав Нікітін (заступник начальника поліції Сімферополя - ред.) і повідомив, що є заява, що нібито архієпископ при проведенні огляду вранці нецензурно висловлювався, і нам всім необхідно перейти до відділу поліції "Київський" для складання протоколу", - описав адвокат.

В цей час він направив до "прокуратури" заяву про порушення прав Климента у зв'язку з утриманням його в поліції понад 3-х годин.

В іншому відділі поліції, поки архієпископ очікував прибуття "заявника", співробітники поліції запропонували йому піднятися на другий поверх без адвокатів, однак він відмовився.

"За півгодини до закінчення терміну до відділку привели людину, яка зовнішнім виглядом нагадує алкоголіка і бездомного в одній особі. Саме він чув, як архієпископ нібито нецензурно висловлювався. І практично відразу вивели", - зазначив Полозов.

Після цього "архієпископ Климент скористався правом не свідчити проти себе, про що і було зроблено відповідний запис у бланку пояснення", і о 21:06 (за московським часом) Климент і адвокати залишили відділ поліції "Київський".

"Замовлення на архієпископа було оформлене з Москви і локальним завданням силовиків було бажання не допустити зустрічі Климента з Павлом Грибом. А глобальним - перешкодити його діяльності, залякати", - вважає адвокат, відзначаючи, що через реакцію української та світової громадськості у Москві передумали затримувати архієпископа.

Пізніше сам Климент повідомив Крим.Реалії, що адміністративну справу проти нього не закрито і небезпека переслідування зберігається.

"Зараз адміністративну справу, яка висить наді мною, не закрито. Є заява про те, що я нецензурно висловлювався на ринку, цього свідка приводили до відділку поліції, він звичайний бездомний. Ми всі сміялися, коли він вийшов з відділку поліції і почав матюкатися", - розповів Климент.

Нагадаємо,

  • 3 березня в окупованому Росією Криму було затримано та доправлено до райвідділку поліції архієпископа Сімферопольського і Кримського Православної церкви України Климента.
  • Увечері його відпустили без складання протоколу.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування