Порошенко заявляє, що аудит "Укроборонпрому" завершиться до кінця року

Четвер, 7 березня 2019, 20:22

Президент Петро Порошенко заявив, що аудит державного концерну "Укроборонпром" буде проведено до кінця 2019 року.

Про це президент повідомив в інтерв'ю українським телеканалам "Україна", "Інтер" і "ICTV".

"Попередньо, я думаю, що тендерні процедури відбудуться в межах до двох місяців. А скільки буде йти аудит? Я точно наголошую, що він має завершиться цього року", - сказав він.

За словами Порошенка, РНБО та уряд повинні почати шукати аудитора.

"Це має бути респектабельна міжнародна компанія з певним рівнем довіри", - зазначив він.

Нагадаємо:

  • Дані системи закупівель "Prozorro", за інформацією "Наших грошей", свідчать, що тендер про міжнародний аудит державного концерну "Укроборонпром", який пообіцяв ініціювати Петро Порошенко, був оголошений ще в 2017 році.
  • 6 березня президент Петро Порошенко заявив на засіданні Ради національної безпеки та оборони, що ініціює міжнародний аудит і комплексну ревізію усіх контрактів державного концерну "Укроборонпром". 
  • 25 лютого видання "Bihus.info" оприлюднило розслідування про те, як люди з оточення Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері. У розслідуванні фігурував син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор.
  • За даними журналістів, 22-річний Гладковський-молодший разом із партнерами організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки, за які держпідприємства переплачували у 2-4 рази, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво "Укроборонпрому" знало про оборудки і давало на них згоду.
  • 4 березня журналісти оприлюднили ще одну серію розслідування. У ній стверджувалося, що Олег Гладковський особисто щонайменше один раз отримував "відкат" з розкрадання в оборонному комплексі у розмірі 30 тисяч доларів.
  • 4 березня Порошенко звільнив Гладковського з РНБО.
  • Олег Гладковський разом із Ігорем Кононенко є найближчими партнерами президента і керують бізнесом Порошенка після його обрання.

Українська правда


powered by lun.ua